کد خبر: 113232 A

با انتشار پیامی؛

علی محمد آزاد، استاندار همدان با انتشار پیام از برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان ابراز خرسندی کرد.

ایلنا: علی محمد آزاد، استاندار همدان با انتشار پیام از برگزاری جشنواره بین المللی تئا‌تر کودک و نوجوان در همدان ابراز خرسندی کرد.
به گزارش ایلنا، آزاد در این پیام عنوان کرده است: استان تاریخی همدان از ۲۴ تا ۳۰ مهر میزبان برگزاری بیستمین دوره جشنواره بین المللی تئا‌تر کودک و نوجوان است، جشنواره‌ای که اگر چه امروز عنوان بین المللی دارد و در تقویم رویدادهای هنری بین المللی ثبت شده و با تفکیک سه بخش تئا‌تر کودک، نوجوان و خردسال به صورت تخصصی جای خود را در تحولات فرهنگی و هنری کشور و جهان باز کرده، اما در زمانی با تنها سرمایه خود امید، و با این شعار، حرکت خود را از همدان آغاز کرد و با امیدی که در دل اهل هنر و علاقه مندان به هنر اصیل تئا‌تر آفرید، به جایگاه کنونی رسید.

نگاهی به فراز و نشیب‌هایی که این جشنواره در طول حیات خود با آن روبه رو بوده و سرزندگی و تاثیرگذاری بین المللی آن در شرایط حاضر، خود درسی برای کودکان نوجوانان است که اگر همت و پشتکار با امید به آینده همره شود، انجام کارهای سخت و بزرگ، ممکن و سهل خواهد بود.
بسیار خرسندم که در جهان پر تلاطم امروز که به دلیل جفا به ارزش‌ها و اصول انسانی و معنوی جوامع با بهانه‌های ساختگی برخواسته از صنعت و مدرنیته، بازگشت به اصول انسانی و ارزش‌های اجتماعی در کشورهای جهان شتاب گرفته است، جشنوارهٔ تئا‌تر کودک و نوجوان همدان برای فعالیت در بیستمین دوره، شعار «کودک و خانواده» را برگزیده است.
در ادامه این پیام آمده است: خانواده مهم‌ترین، امن‌ترین و ابتدایی‌ترین نهادی است که کودک در آن اصول زندگی در جامعه را به بهترین شکل فرا می‌گیرد و به همین دلیل یک خانوادهٔ آرام و مبتنی بر اخلاق و ارزش‌های جامعه، انسانی مسئول و موثر به جامعه تحویل خواهد داد.
نیاز جامعهٔ امروز جهانی، به انسان‌هایی مسئول و با همت است تا بتوانند جهان را از خشونت و جنگ‌هایی که نتیجه آن آسیب مستقیم به کودکان است نجات داده، و طرح دوستی و مهربانی در جهان دراندازند و امر مهم تربیت این انسان‌ها در خانواده‌ها دنبال می‌شود.
به همین دلیل، توجه به نهاد خانواده و کارکردهای مهم آن مانند، کانون مهم تداوم جوامع بشری و نهاد مهم تربیتی آینده سازان جهان، اهمیت دارد و در این راه هنر متعهد می‌تواند نقشی ویژه ایفا کند.
آزاد اظهار کرده است: با تقدیر و تشکر از تمامی کسانی که شرایط برگزاری بیستمین جشنواره تئا‌تر کودک و نوجوان در همدان را فراهم آوردند، کمال امتنان خود را از تمامی هنرمندانی که با هنر خود برای دست یابی به جهانی به دور از خشونت و جنگ و زندگی کودکان در محیط امن خانواده تلاش می‌کنند، ابراز می‌دارم.
با آرزوی دنیایی شاد و پر از زیبایی برای کودکان و نوجوانان، امیدوارم بیستمین جشنوارهٔ بین المللی تئا‌تر کودک و نوجوان همدان بتواند به اهداف خود دست یافته و برای میهمانان و مردم استان روزهای پر خاطره‌ای به همراه داشته باشد.

تئاتر جشنواره بین المللی جنگ خانواده زیبایی صنعت کودک و نوجوان کودکان و نوجوانان هنر همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر