کد خبر: 118656 A

سرپرست اداره کل اوقاف و امورخیریه استان همدان از برگزاری طرح بصیرت عاشورایی در جوار ۱۰۰ بقعه متبرکه و امامزاده استان همدان در دهه اول ماه محرم خبر داد.

ایلنا: سرپرست اداره کل اوقاف و امورخیریه استان همدان از برگزاری طرح بصیرت عاشورایی در جوار ۱۰۰ بقعه متبرکه و امامزاده استان همدان در دهه اول ماه محرم خبر داد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدصالحی با اشاره به اینکه ایجاد بصیرت عاشورایی با استفاده از بیانات مقام معظم رهبری‌(مدظله‎العالی) و امام راحل(ره) یکی از اهداف این ویژه برنامه است، اظهارداشت: طرح بصیرت عاشورایی در جوار امامزادگان استان همدان در دهه اول ماه محرم برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ایام محرم و صفر فرصت مغتنمی برای توسعه فرهنگ دینی، گسترش محبت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و ترویج سبک زندگی حسینی در جامعه است، افزود: همه‌ دستگاه‌های اجرای باید در امر برگزاری مراسم‌ عزاداری همکاری‌های لازم را به عمل آورند.

صالحی یکی از اهداف مهم اوقاف همدان را تبدیل بقاع متبرکه به ‏قطب فرهنگی دانست و بیان داشت: استفاده از فضای معنوی آستان مقدس امامزادگان برای انجام امور فرهنگی و دینی از دیگر برنامه‌ها و اهداف این اداره ‌کل در ماه محرم است.

صالحی با بیان اینکه تبیین جایگاه حکومت اسلامی و نقش ولایت فقیه در اداره جامعه اسلامی و بیان صحیح وقایع نهضت حسینی و روشنگری نسبت به خرافات و انحرافات از جمله اهداف برگزاری طرح بصیرت عاشورایی است، افزود: این طرح در بیش از ۱۰۰ بقعه متبرکه استان همدان برگزار می‌شود.

سرپرست اداره کل اوقاف و امورخیریه استان همدان یادآور شد: امام حسین(ع) در این رسالت و حادثه اهدافی چون اصلاح جامعه اسلامی، مبارزه با ظلم، مبارزه با جنایتکاران تاریخ، طرفداری از عدالت، طرفداری از آزادی، طرفداری از پاکی و ایمان را به عهده داشته و ما باید بتوانیم این درس‌ها را میان مردم توسعه و اشاعه دهیم.

صالحی تقویت باورهای دینی و تعمیق نهضت حسینی در جامعه و اجرای صحیح نیات واقفین مختص عزاداری امام حسین(ع) را از دیگر اهداف ویژه برنامه بصیرت عاشورایی بیان کرد.

وی با اشاره به اینکه ماه محرم و ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع) فرصت مناسبی برای معرفی مکتب اسلام و مدرسه شهادت به شمار می‌‏رود، اظهار داشت: از این فرصت می‌‏توانیم برای تبیین معارف اسلامی و درس‌های اهل‏بیت(ع) و واقعه عاشورا آن‌ گونه که شایسته است استفاده کنیم.

سرپرست اداره کل اوقاف و امورخیریه استان همدان اضافه کرد: اعزام مبلغان دینی در ماه محرم براساس نیاز و تقاضای شهرستان‌ها صورت می‌گیرد تا مبلغان به تبلیغ در زمینه ویژگی‌های امام حسین(ع) و اهداف عاشورا بپردازند.

وی با اشاره به برگزاری طرح بصیرت عاشورایی در ۱۰۰ امامزاده و بقعه متبرکه همدان، افزود: سخنرانی، عزاداری، برپایی خیمه‌های معرفت دینی، قرائت ‏زیارت عاشورای حسینی، توزیع کتاب و پوس‌تر و تعزیه‌خوانی از جمله برنامه‌های بصیرت عاشورایی دهه اول ‏محرم‌الحرام در بقاع متبرکه و امامزادگان استان است. ‏

صالحی در پایان از برپایی مجموعه نمایشگاهی پند سرخ تاریخ و توزیع کتابچه نسیم عاشورا در سطح بقاع متبرکه استان همدان خبر داد.

استان همدان امام راحل اهل بیت بیت عصمت و طهارت جامعه اسلامی عاشورا محرم مدرسه مقام معظم رهبری همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر