کد خبر: 118687 A

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان همدان:

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان همدان همزمان با فرارسیدن ماه محرم اظهار داشت: بیش از ۵۰ درصد از موقوفات استان با نیت برپایی روضه خوانی و عزاداری حضرت اباعبدا… الحسین(ع) است.

ایلنا: معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان همدان همزمان با فرارسیدن ماه محرم اظهار داشت: بیش از ۵۰ درصد از موقوفات استان با نیت برپایی روضه خوانی و عزاداری حضرت اباعبدا… الحسین(ع) است.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین حسین قبادی در مراسم قرائت زیارت عاشورا در جمع کارکنان اداره کل اوقاف و امورخیریه استان همدان ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام محرم و عزاداری سرور و سالار شهیدان اظهار داشت: محبت و ارادت به اهل بیت پیامبر گرامی اسلام(ص) به خصوص حضرت اباعبدا… الحسین(ع) در جای جای زندگی مردم ایران اسلامی جاری و ساری است.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان همدان افزود: عزاداری سید الشهداء(ع) از دوران کودکی با سرشت و خوی مردم این سرزمین عجین گشته و مردم مومن و خداجوی ایران اسلامی ارادت وافری به امام حسین(ع) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) دارند که این امر موجب می‌شود در طول زنگی خود سعی نمایند به نحوی در مسیر نهضت حضرت اباعبدا..(ع) قدمی بردارند.

وی با بیان اینکه سنت حسنه وقف نقشی مهم و تأثیرگذار در زنده نگه داشتن قیام اباعبدالله الحسین(ع) در جهان اسلام ایفا کرده است گفت: واقفان حسینی با وقف اموال خود در راه سید و سالار شهیدان(ع) نام و مال خود را برای همیشه جاویدان کردند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان همدان با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد موقوفات استان همدان با نیت برپایی عزاداری و روضه خوانی حضرت سید الشهداء(ع) است تأکید نمود: این امر نمونه بارزی از ارادت مردم استان به خاندان عصمت و طهارت(ع) است.

وی در پایان به ویژه برنامه سازمان اوقاف و امور خیریه در ایام عزاداری ماه محرم به نام سوگواره بصیرت عاشورایی اشاره و اظهار داشت: در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه مراسم عزاداری حضرت اباعبدا…(ع) برگزار می‌شود که اجرای امینانه نیات واقفین خیر اندیش در اولویت این برنامه‌های خواهد بود.

استان همدان امام حسین اوقاف و امور خیریه اهل بیت ایران اسلامی عاشورا عزاداری فرهنگی و اجتماعی محرم ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر