کد خبر: 119763 A

مسئول روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان همدان از توزیع ۵۰۰۰ جلد کتاب نسیم عاشورا در سطح امامزدگان و بقاع متبرکه استان همدان خبر داد.

ایلنا: مسئول روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان همدان از توزیع ۵۰۰۰ جلد کتاب نسیم عاشورا در سطح امامزدگان و بقاع متبرکه استان همدان خبر داد.
به گزارش ایلنا، مرتضی نظری افلاک اظهار داشت: به مناسبت فرارسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدا.. الحسین(ع) ۵۰۰۰ جلد کتاب نسیم عاشورا در سطح امامزادگان و بقاع متبرکه استان همدان توزیع می‌شود.
وی با بیان اینکه این کتاب ویژه رده سنی کودکان می‌باشد افزود: داستان‌های عاشورا، ۱۴حدیثو ۱۴ جدول از بخش‌های متنوع این کتاب است.
مسئول روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان همدان عنوان نمود: در کتاب فوق که در قالب طرح بزرگ سوگواره بصیرت عاشورایی در امامزادگان و بقاع متبرکه استان توزیع می‌شود؛ با پر کردن و کنارهم نهادن حروف خانه‌های شماره دار، رمز جدول را که یک حدیثاز امام حسین علیه السلام است، به دست خواهد آمد.
نظری‌افلاک آشنایی کودکان و نوجوانان با نهضت و قیام حسینی(ع) را در جهت ارتقای بینش و منش فکری آن‌ها مثر ثمر دانست و اظهار داشت: تبیین و تعمیق پیام‌های عاشورا و واقعه کربلا در بین نوجوانان و جوانان زمینه ساز تربیت نسلی پر شور و حسینی در راه ساخت ایرانی اسلامی و آباد خواهد بود.
وی بقاع متبرکه را مکانی برای آرامش روحی و تقویت معنویت انسان‌ها برشمرد و گفت: بنا به فرموده مقام معظم رهبری باید نسبت به تبدیل این بقاع متبرکه به قطب فرهنگی برنامه‌ریزی و اقدام شود.

استان همدان امام حسین جدول روابط عمومی عاشورا عزاداری کربلا کودکان و نوجوانان محرم داستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر