کد خبر: 119765 A

رئیس اوقاف و امور خیریه تویسرکان از برگزاری عزاداری سیدالشهدا(ع) در هفت امامزاده شاخص تویسرکان در دهه نخست محرم خبر داد.

ایلنا: رئیس اوقاف و امور خیریه تویسرکان از برگزاری عزاداری سیدالشهدا(ع) در هفت امامزاده شاخص تویسرکان در دهه نخست محرم خبر داد.
به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام احمد‌رضا خزائی اظهار کرد: کالبدشکافی لایه‌های مختلف واقعه عاشورا و پرداختن به آن در جامعه اسلامی یک امر ضروری است.

وی تاکید کرد: پرداختن به این مقوله، حقیقت حق و ظلم ظالمان را آشکار و بصیرت و بینش اجتماع را افزایش می‌دهد.

رئیس اوقاف و امور خیریه تویسرکان با اشاره به اینکه نباید از واقعه کربلا غفلت شود، خاطرنشان کرد: رمز پیروزی اباعبدالله از حادثه عاشورای حسینی نمایان می‌شود پس مسئولان در حوزه‌های مختلف با به‌کارگیری ابزار‌های لازم در این مهم باید با جدیت ورود پیدا کنند.

وی با تاکید بر پرداختن ویژه به بعد سیاسی قیام عاشورا، ابراز کرد: امروز باید با بهره‌گیری از وقایع تاریخ اسلام چهره واقعی دشمنان را از زوایای متفاوت خصوصاً با تشریح بخش سیاسی قیام عاشورا به مردم نشان داد.

خزائی با بیان اینکه فرهنگ این رویداد عظیم در محافل دانشگاهی و دانش‌آموزی باید ترویج شود، تصریح کرد: فرهنگ مکتب عاشورا با محوریت تبیین امر به معروف و نهی از منکر در برنامه‌ای کار‌شناسانه گسترش و در زندگی روزمره جاری شود.

وی با بیان اینکه دسیسه امروز دشمن در تغییر شیوه زندگی و تبدیل به فرهنگ غربی ظهور کرده، یادآور شد: باید تلاش کنیم با بهره‌گیری از قیام قافله سالار کربلا سبک زندگی خود را تغییر دهیم که برای اجرای این مهم ابتدا باید نسبت به زندگی امام حسین(ع) و ابعاد آن شناخت پیدا کرد.

رئیس اوقاف و امور خیریه تویسرکان با اشاره به اینکه امامزاده‌ها و بقاع متبرکه به عنوان پایگاه‌های پویا و فعال، شبیخون فرهنگی دشمن را دفع می‌کند، اذعان کرد: بر اساس روایات، افرادی که برای عمران و آبادانی امامزاده‌ها و بقاع متبرکه گام برمی‌دارند مشمول خیر دنیا و آخرت می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: باید کانون‌های معنوی را قطب اشاعه مکتب اسلام و رویدادهای این دین با عظمت قرار دهیم.

به گفته خزائی، اوقاف تویسرکان با هدف ارتقای بصیرت عاشورایی جوانان و تبیین ارزش‌های دینی در جامعه، سوگواری عاشورا را با محوریت امامزاده‌ها و بقاع متبرکه برگزار می‌کند.

وی به برگزاری عزاداری سیدالشهدا در هفت امامزاده شاخص تویسرکان در دهه نخست محرم خبر داد و افزود: عزاداری‌های امام حسین در امامزاده زید ‌بن‌ علی(ع)، مرقد حضرت حبقوق نبی‌(ع)، امامزاده محمد روستای شأن‌آباد، امامزاده عبدالله(ع) آرتیمان، امامزاده علی‌اصغر(ع) ولاشجرد و حرم مطهر امامزاده ناصر(ع) انجام می‌شود.

امر به معروف و نهی از منکر اوقاف و امور خیریه جامعه اسلامی حرم مطهر دین زندگی روزمره شاخص عزاداری کربلا محرم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر