کد خبر: 126238 A

فرماندار تویسرکان:

خانواده اولین نهادی است که می‌‌تواند فرهنگ مطالعه را در کودکان درونی کند و برای این کار والدین می‌بایست خود اهل مطالعه باشند ولی تا زمانی‌که مطالعه به عادتی برای اقشار مختلف مردمی تبدیل نشود، نمی‌توان انتظار داشت که سرانه مطالعه در کشور بالا برود.

ایلنا: فرماندار تویسرکان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر سرکان که با حضور نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی همدان، مدیر کتابخانه‌های عمومی تویسرکان، شهردار اعضای شورای شهر سرکان برگزار شد؛ بر ضرورت نهادینه‌کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در این شهرستان تأکید کرد و گفت: مطالعه مفید یکی از مهم‌ترین ابزارهای فرهیختگی در سطح جامعه محسوب می‌شود.
به گزارش ایلنا، حسینعلی شرکایی با بیان اینکه پنج عضو انجمن کتابخانه‌های عمومی تویسرکان در جمع برگزیدگان استانی در سال جاری قرار داشتند، افزود: توسعه کتاب و کتابخوانی کاری مشارکتی است و برای توسعه این فرهنگ، همگان باید کمک کنند.

فرماندار تویسرکان افزود: خانواده اولین نهادی است که می‌‌تواند فرهنگ مطالعه را در کودکان درونی کند و برای این کار والدین می‌بایست خود اهل مطالعه باشند ولی تا زمانی‌که مطالعه به عادتی برای اقشار مختلف مردمی تبدیل نشود، نمی‌توان انتظار داشت که سرانه مطالعه در کشور بالا برود.

شرکایی ضمن تاکید بر رفع مشکلات کتابخانه‌های این شهرستان افزود: باید تلاش شود فرهنگ کتابخوانی به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

وی ابراز داشت: در این راستا به دنبال هم‌افزایی هستیم تا بتوانیم با کمک تمامی دستگاه‌ها زمینه ارتقای سرانه مطالعه مفید در شهرستان را فراهم سازیم.

فرماندار تویسرکان همچنین با بیان اینکه در حال حاضر پنج کتابخانه عمومی با ۵۲ هزار و ۶۱۱ نسخه کتاب، ۴۴۸ منبع دیداری و شنیداری و سه هزار و ۷۷۳ عضو در شهرستان تویسرکان فعال است، گفت: کتابخانه‌های تویسرکان در اجرای طرح «کتاب من»، فعالیت چشمگیری داشتند.

جامعه خانواده شورای شهر فرماندار کتابخانه های عمومی کودکان مجلس شورای اسلامی مشکلات والدین کتابخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر