کد خبر: 126241 A

استان همدان در راه اندازی ایستگاه‌های مطالعه با تمام قدرت و توان و برای لبیک گفتن به فرمایش مقام معظم رهبری و در راستای ارتقای سرانه مطالعه و ارائه خدمات انجام داده است و در این راستا تاکنون ۱۶ ایستگاه مطالعه به بهره برداری رسیده که تا پایان سال به ۲۲ ایستگاه ارتقاء می‌یابد.

ایلنا: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان، ایجاد ایستگاه‌های مطالعه در استان همدان را جزء بهترین روش‌های افزایش سطح مطالعه در بین مردم بیان کرد و افزود: استان همدان در راه اندازی ایستگاه‌های مطالعه با تمام قدرت و توان و برای لبیک گفتن به فرمایش مقام معظم رهبری و در راستای ارتقای سرانه مطالعه و ارائه خدمات انجام داده است و در این راستا تاکنون ۱۶ ایستگاه مطالعه به بهره برداری رسیده که تا پایان سال به ۲۲ ایستگاه ارتقاء می‌یابد.
به گزارش ایلنا، ارشاد استعدادی با بیان اینکه مردم می‌توانند کتاب‌ها را از ایستگاه خارج کنند و در ایستگاه دیگری تحویل دهند، گفت: در این ایستگاه‌ها کتاب برای همه رده‌های سنی موجود است، اما اکثر آن‌ها برای مخاطب عموم در نظر گرفته شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان تصریح کرد: راه اندازی ایستگاه‌های مطالعه موجب دسترسی آسان مردم به کتاب شده است.

استعدادی افزود: در استان همدان ۶۹ کتابخانه نهادی، هشت کتابخانه مشارکتی و یک کتابخانه مستقل وجود دارد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در صورت تأمین هزینه و اتمام سالن آمفی تئا‌تر کتابخانه باقرالعلوم شهر سرکان، تمامی تجهیزات و امکانات این سالن به صورت رایگان در اختیار اداره کتابخانه‌های تویسرکان قرار می‌گیرد.

زری بیات مدیر اداره کتابخانه‌های عمومی تویسرکان نیز گفت: امروز کتاب‌ها و مقالات بسیار خوب و مفیدی چاپ شده و مشکل اساسی ما این است که فرهنگ مطالعه و سرانه آن در کشور بسیار پایین است.

وی بیان داشت: باید سرمشق ما در مطالعه مقام معظم رهبری باشند که برای مطالعه و فراگرفتن علم و دانش آن قدر مصمم هستند و از هر فرصتی برای آن استفاده می‌کنند.

مدیر اداره کتابخانه‌های عمومی تویسرکان با بیان اینکه کتابخانه باقرالعلوم شهر سرکان در فاز اول در سال ۱۳۸۶ افتتاح شده است، یادآور شد: برای تکمیل فاز دوم آن نیاز به ۱۰ میلیون تومان اعتبار است.

بیات در ادامه تعداد کل کتاب‌های کتابخانه باقرالعلوم شهر سرکان را ۱۰ هزار و ۲۸۹ نسخه در قالب هشت هزار و ۸۴۰ عنوان کتاب اعلام کرد و افزود: تعداد کل اعضای این کتابخانه ۵۴۶ عضو است و در ۶ ماهه نخست سال جاری ۱۸ هزار و ۴۰۸ مراجعه به کتابخانه صورت گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: کتابخانه باقرالعلوم شهر سرکان به همراه کتابخانه شهید صدوقی دو کتابخانه از پنج کتابخانه عمومی در تویسرکان هستند که مراجع کنندگان آن‌ها می‌توانند از دانلود رایگان مقالات و مطالب شده شده نشریات ۳۰ سال اخیر کشور از طریق سایت www. irannamaye. ir استفاده کنند.

در پایان این جلسه از محمدمهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی به دلیل همکاری صمیمانه وی با اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تویسرکان در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و نهضت مطالعه مفید در این شهرستان، با اهداء لوح تقدیر و هدیه‌ای تجلیل به عمل آمد.

استان همدان ترویج فرهنگ علم و دانش کتابخانه های عمومی مجلس شورای اسلامی مدیرکل کتابخانه های عمومی مقام معظم رهبری نماینده مردم کتابخانه همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر