کد خبر: 128493 A

هشتمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان همدان ۲۰ آذر ۹۲ افتتاح شد.

ایلنا: هشتمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان همدان ۲۰ آذر ۹۲ افتتاح شد.
به گزارش ایلنا، مدیر عامل شرکت نمایشگاههای بین المللی استان همدان در این راستا اظهار داشت: نمایشگاه تخصصی فرش دستباف در دو سالن الوند و هگمتانه در فضایی عمومی و بالغ بر۱۴۰۰۰ متر مربع و ۳۰۰۰ متر مربع فضای نمایشگاهی و باحضور ۴۳ واحد مشارکت کننده از جمله واحدهای بومی همدان و همچنین استان‌ها و شهرستان‌های تهران، بوکان، تکاب، قم، شیراز، گنبدکاوس، یزد، نائین، تبریزو اصفهان میزبان بازدید کنندگان ارجمند خواهد بود.
محمدرضا بیاناتی آشنایی مردم با هنر ملی ایرانی یعنی فرش دستباف، حمایت از تولید کننده داخلی، ترویج و توسعه صنعت فرش دستباف و ایجاد بستری مناسب جهت ارتباط مستقیم بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان را از جمله اهداف مهم برگزاری این نمایشگاه دانست.
وی اظهار داشت: فرش دستباف ایران یکی از فعالیتهای جدی و فراگیر در عرصه هنر و صنعت کشورمان بوده و نمایشگاه بستری مناسب جهت ارتقاء سطح تولیدات و افزایش تجارت در این حوزه است، لذا در این راستا پس از برگزاری چشمگیر هفتمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف در همدان فرصتی دیگر مهیا شد تا در سایه همیاری و همدلی دوستداران و صاحبنظران این هنر و صنعت بزرگ، برگزاری هشتمین نمایشگاه تخصی فرش دستباف را در تقویم نمایشگاهی استان همدان بگنجانیم.
بیانتی تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه فرش در راستای رونق بخشی به چرخه اقتصادی استان و ایجاد رقابت سالم در بخش تجارت فرش و افزایش انگیزه عمومی جهت خرید و رونق این هنر اصیل و ارزشمند ایرانی برای شهروندان و فراهم نمودن بستر مناسب به بهترین شکل برای جامعه هدف که همانا مردم فهیم و شریف استان همدان است.
وی در ادامه افزود: حضور انجمن طراحان و نقاشان همدان، شرکت سهامی فرش همدان، اتحادیه فرش دستباف یزد، تولیدکنندگان و تجار انواع فرشهای عشایری و قشقایی، انواع فرش‌های افشارو بیجار، انواع فرش ابریشم قم، فرش ماهی تبریز و انواع فرش‌های تبریز، نائین، یزد، کاشمر، اردکان، انواع فرش گلیم و گبه شیراز، تولیدات فرش ترکمن، انواع فرش یلمه، بختیاری از نقاط قوت این نمایشگاه محسوب می‌شود.
وی درادامه اظهار داشت: امید است برگزاری این نمایشگاه در سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی در همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین بتواندفرصتی مناسب جهت بستر سازی، تعامل و ارتباط مثبت صاحبان این هنر و صنعت اصیل با مردم فهیم و هنر دوست این استان باشد.
شایان ذکر است: نمایشگاه تخصصی فرش دستباف ۲۰ لغایت ۲۶ آذر ماه سال ۱۳۹۲ از ساعت ۱۵ الی ۲۰ و روز جمعه بصورت یکسره از ساعت ۱۰ الی ۲۰ در محل دائمی نمایشگاه بین المللی استان همدان میزبان بازدید کنندگان گرامی است.

استان همدان تجارت تمدن رقابت صنعت فرش مدیر عامل شرکت نمایشگاه بین المللی یزد همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر