کد خبر: 130344 A

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان:

بدون شک این عالم فرهیخته افتخاری بی‌بدیل برای مردم دیار دارالمومنین و دارالمجاهدین است.

ایلنا: مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ضمن گرامیداشت ۲۷آذر، سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح افزود: شهید مفتح انسانی فقید و یک روحانی مبارز در دفتر تاریخ ایران اسلامی ماندگار خواهد بود.
به گزارش ایلنا، محمد جواد زمردیان شهید آیت الله مفتح را یکی از بزرگان همدان دانست و اضافه کرد: بدون شک این عالم فرهیخته افتخاری بی‌بدیل برای مردم دیار دارالمومنین و دارالمجاهدین است.
زمردیان همچنین علم و دانش این شهید بزرگوار را نیز شاخص خواند و تصریح کرد: ایشان در ۲۷آذرماه سال۱۳۵۸ در مقابل دانشگاه الهیات تهران توسط گروه گمراه فرقان با شلیک چندین گلوله به شهادت رسانیدند.
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان در ادامه گفت: ۲۷آذرماه همچنین روز وحدت حوزه و دانشگاه نیز نامگذاری شده است.
محمد جواد زمردیان با بیان اینکه وجود وحدت در میان حوزه و دانشگاه یکی از ارکان اصلی شناخته می‌شود خاطر نشان کرد: وجود ارتباط و وحدت دوسویه در میان حوزه و دانشگاه مهم و قابل توجه خواهد بود.
وی ترویج فرهنگ دفاع مقدس در بین دانشجویان را می‌توان یکی از مقوله‌های مهم در جهت تبیین وحدت حوزه و دانشگاه برشمرد.
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان در ادامه به سخنان مقام معظم رهبری درخصوص وحدت حوزه و دانشگاه نیز اشاره کرد و بیان داشت: وحدت حوزه و دانشگاه، به معنای وحدت در اهداف کلى و وحدت در کامل ساختن ملت و کشور و حرکت به سمت پیشرفت و تعالی است.
زمردیان همچنین تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر نزدیک کردن حوزه و دانشگاه به یکدیگر را مهم و قابل تامل ارزیابی کرد و یادآور شد: بدون شک یکی از دستاورد‌های انقلاب اسلامی ایجاد وحدت و هماهنگی در میان این دو مرکز فرهنگی بوده است.

آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان انقلاب اسلامی ایران اسلامی ترویج فرهنگ دفاع مقدس رهبر معظم انقلاب شاخص مقام معظم رهبری همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر