کد خبر: 136366 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان تاکید کرد:

کارآفرینی راه حلی برای مشکلات اقتصادی امروز و پایه و ستون حماسه اقتصادی است و توسعه و ترویج آن از نیازهای جدی اقتصاد کشور ماست.

مسعود اقلامی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: گسترش فرهنگ کارآفرینی موجب پرورش افراد توانمند، خلاق، مبتکر خواهد شد که می‌توانند ضمن به حرکت درآوردن چرخه‌­های اقتصادی زمینه‌­های اشتغال پایدار را فراهم آورند.

به گزارش ایلنا، اقلامی اظهار داشت: ترویج فرهنگ کارآفرینی تقویت سرمایه‌های انسانی به‌عنوان زیربنای رشد و توسعه اقتصادی کشور بوده و در نتیجه افزایش بهره­‌وری، تقویت بخش خصوصی، ترویج فرهنگ تولید، خوداتکایی و از بین بردن فرهنگ مصرف گرایی را در پی خواهد داشت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان در ادامه افزود: در جشنواره انتصاب و معرفی کارآفرینان بر‌تر کشوری که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد کارآفرین همدانی رتبه بر‌تر کشوری را کسب نمود.

اقلامی یادآور شد: این کارآفرینان خلاق و نوآور در راستای ضرورت خودکفایی و با توجه به خلأ صنایع نساجی با تکنولوژی جدید در کشور و ورود محصولات و مصنوعات بی‌بافت، با نوءآوری و تغییر نوع محصولات خود در تولید پارچه­‌های بی‌بافت با تنوع فراوان(بافت‌های پوشک، فیل‌تر، البسه پزشکی) با استفاده از فناوری‌های نوین(نانوتکنولوژی) که ارزش بسیار بالایی دارد.

وی اضافه کرد: ابوالقاسم مهاجر مدیر شرکت بافتینه ملایر با خلاقیت و نوءآوری توانست رتبه بر‌تر کارآفرین کشوری را از آن خود بکند و مورد تجلیل و تکریم مقامات و مسئولین کشوری قرار گرفت.

استان همدان اقتصاد کشور بخش خصوصی بهره وری ترویج فرهنگ حماسه اقتصادی خلاقیت فناوری کار و رفاه اجتماعی مشکلات اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر