کد خبر: 138000 A

ثبت نام پانزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت آغاز شده و تا ۲۳ بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

ایلنا: ثبت نام پانزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت آغاز شده و تا ۲۳ بهمن ماه ادامه خواهد داشت.
به گزارش ایلنا، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان با اعلام این خبر گفت: علاقمندان با در دست داشتن مدارک لازم و مراجعه به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در سطح استان می‌توانند جهت شرکت در این مسابقات ثبت نام نمایند.
علیرضا مهرابی تصریح کرد: شناسایی و معرفی افراد ماهر و نخبه به صنایع و بنگاه‌های اقتصادی، کشف استعدادهای حرفه‌ای جوانان و ایجاد فرصت جهت شکوفائی مهارت‌ها، ایجاد انگیزش برای جوانان برای کسب مهارت و ارتقا سطح استانداردهای مهارت در سطح کشور از جمله اهداف برگزاری مسابقات مهارت است.
وی افزود: این دوره از مسابقات در ۳۰ رشته مختلف برگزار خواهد شد که در رشته‌های ساخت و تولید تیمی و مکاترونیک متولدین۱۱/۱۰ / ۱۳۶۸ به بعد و برای مابقی رشته‌ها متولدین ۱۱/۱۰ / ۷۱ به بعد مجاز به ثبت نام هستند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اظهار داشت: رشته‌های تراشCNC، فرزCNC، طراحی مهندسی مکانیک، جوشکاری، کاشیکاری دیوار و کف، صافکاری خودرو، لوله کشی و گرمایشی، الکترونیک، طراحی وب، تاسیسات الکتریکی، کنترل صنعتی، آجرچینی، کابینت سازی(چوبی)، جواهرسازی، خیاطی(فناوری مد)، آشپزی، قنادی(شیرینی پزی)، گل آرائی، مدیریت آب و فاضلاب، فناوری اتومبیل، نقاشی خودرو، اتصالات چوبی، تبرید و تهویه، فناوری طراحی گرافیک و فناوری اطلاعات در دوشاخه مدیریت سیستم‌های تحت شبکه و راه کارهای نرم افزاری برای تجارت، از جمله رشته‌های این دوره از مسابقات هستند.
مهرابی ادامه داد: رشته‌های ساخت و تولید به صورت تیمی ۳نفره و رشته‌های مکاترونیک، رباتیک و طراحی فضای سبز به صورت تیمی ۲ نفره نیز از دیگر رشته‌های پانزدهمین دوره مسابقات مهارت هستند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان یادآور شد: این مسابقات در سه مرحله و در ابتدا شهرستانی به صورت کتبی در ۲۵ بهمن ماه سال جاری و استانی به صورت عملی در اردیبهشت ماه و مرحله کشوری نیز در شهریورماه سال آینده برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: دارندگان مدال طلای کشوری پس از شرکت در اردوهای آمادگی در مسابقات جهانی مهارت در برزیل در سال ۲۰۱۵ شرکت می‌کنند. همچنین عضویت مدال آوران کشوری و جهانی در بنیاد ملی نخبگان و برخورداری از تسهیلات نظام وظیفه، وام و سرباز مربی از جمله امتیازات برگزیدگان خواهد بود.

آب و فاضلاب استان همدان تجارت خودرو فضای سبز فناوری فناوری اطلاعات فنی و حرفه ای مد نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر