کد خبر: 139503 A

مدیر کل استاندارد استان همدان:

سالیانه از مجموع ۳میلیون و ۹۲۲ هزار تن سیمان تولیدی، ۳میلیون و ۷۷۲ هزار تن انواع سیمان خاکستری و۱۵۰ هزار تن سیمان سفید تولید می‌شود.

ایلنا: مدیر کل استاندارد استان همدان گفت: سالیانه سه میلیون و ۹۲۲ هزار تن انواع سیمان استاندارد توسط واحدهای تولیدی استان تولید می‌شود.
به گزارش ایلنا، فرهاد تیموری ضمن بیان این خبر، اظهار داشت: سالیانه از مجموع ۳میلیون و ۹۲۲ هزار تن سیمان تولیدی، ۳میلیون و ۷۷۲ هزار تن انواع سیمان خاکستری و۱۵۰ هزار تن سیمان سفید تولید می‌شود.
وی افزود: سیمان‌ها به دو دسته خاکستری و سفید تقسیم می‌شوند، سیمان خاکستری نیز به انواع تیپ‌ها، پرتلند پوزولانی و پرتلند آهکی تقسیم می‌شود که به دلیل کاربرد سیمان به عنوان مهم‌ترین مواد اولیه در تولید بتن آماده، انواع بلوک و تیرچه، قطعات سیمانی و بسیاری دیگر از کاربردهای مختلف بایستی مطابق با الزامات تعیین شده در استاندارد مربوطه تولید شوند.
تیموری با بیان اینکه اجباری شدن اجرای استاندارد به عنوان معیاری برای تأمین کیفیت سیمان گویای اهمیت بالای این موضوع درکشور است، گفت: به منظور امکان مدیریت و کنترل کیفیت سیمان برای هر یک از ویژگی‌های تعیین شده در استاندارد مربوطه نواقص بحرانی، عمده و جزیی تعریف شده است که در صورت عدم انطباق سیمان تولید شده با استاندارد، برخورد قانونی لازم با واحدهای تولیدی صورت می‌پذیرد.
مدیرکل استاندارد استان همدان با تاکید بر اینکه تولید و مصرف مصالح ساختمانی استاندارد عامل مهمی در تامین کیفیت پروژه‌های عمرانی است، در پایان سخنان خود گفت: در حال حاضر شرکت سیمان اکباتان تنها واحد تولید کننده سیمان سفید استان مطابق با استاندارد ملی به شماره ۲۹۳۱ و همچنین شرکت‌های سیمان هگمتان و سیمان نهاوند واحدهای تولید کننده انواع سیمان خاکستری استاندارد استان مطابق با استانداردهای ملی به شماره‌های ۴۲۲۰،۳۴۳۲، ۳۸۹ هستند.

استان همدان استاندارد سیمان استان میلیون تولید سالیانه تن انواع ۳میلیون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر