کد خبر: 146397 A

با حضور نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی؛

کتابخانه‌های عمومی دانش تجرک و فدک فیض‌آباد از توابع شهرستان فامنین با حضور نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، افتتاح شد.

کتابخانه‌های عمومی دانش تجرک و فدک فیض‌آباد از توابع شهرستان فامنین با حضور نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، افتتاح شد.
به گزارش ایلنا از همدان؛ در آیین افتتاح این کتابخانه‌ها امیر خجسته گفت: کتابخانه‌های عمومی در تقویت روحیه علمی و پژوهشی جایگاه ویژه‌ای دارند و کشوری موفق است که کار مطالعاتی و پژوهشی آن در سطح بالایی باشد.
وی با تأکید بر تجهیز و احداثکتابخانه‌های روستایی بیان کرد: توجه به بخش روستایی در زمینه کتابخانه و رشد سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی باید مدنظر قرار گیرد و آسیب پذیری جامعه را با وجود کتاب کاهش داد.
امیر خجسته تصریح کرد: امیدواریم چرا که توجه و تقویت روستا‌ها موجب افزایش امید در اهالی روستا خواهد شد.
وی از اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان خواستار جذب بیشتر بودجه برای راه‌اندازی و تجهیز کتابخانه‌های عمومی در سطح استان شد.
در ادامه این مراسم مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه افتتاح کتابخانه‌های روستایی در راستای افزایش رشد مطالعه است، گفت: کتابخانه دانش روستای تجرک نخستین کتابخانه روستایی در شهرستان فامنین است.
ارشاد استعدادی بیان کرد: به دلیل محدودیت‌های دولت در تخصیص بودجه، نباید منتظر اقدام دولت بود و کار فرهنگی را به تعویق انداخت چرا که در این خصوص با ورود و مشارکت خیرین می‌توان کار را پیشبرد.
وی با اشاره به وجود جوانان علاقه‌مند به پژوهش و مطالعه در سطح روستا‌ها، تصریح کرد: کتابخانه‌های عمومی می‌تواند بهترین راهکار برای پاسخ به نیاز علمی و پژوهشی در روستا‌ها باشد.
مدیرکل کتابخانه‌های همدان یادآور شد: طرح کتاب من، نمایه نشریات، شبکه کتابخوانان حرفه‌ای و سامانه ایران نمایه در تمام کتابخانه‌های روستایی ارائه می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: کتابخانه دانش روستای تجرک با ۴ هزار جلد کتاب و با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیون ریال در ۲۲۰ متر مربع راه‌اندازی شده است.
وی تصریح کرد: کتابخانه عمومی فدک روستای فیض آباد با یک‌هزار و ۹۰۰ نسخه کتاب و با ۲۰۰ میلیون ریال هزینه به مساحت ۱۲۰ متر مربع راه‌اندازی شد و پذیرای علاقه‌مندان کتاب است.

ایران بودجه ترویج فرهنگ جامعه دولت رشد کتابخانه های عمومی استان مجلس شورای اسلامی نماینده مردم همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر