کد خبر: 147782 A

مدیرکل انفاقات، صدقات و امور اجرائی معاونت مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کشور:

قطعا با کمک‌های کمیته امداد نمی‌توان به خوبی به خانواده‌های تحت پوشش کمک کرد و باید جذب کمک‌های مردمی را بیشتر از گذشته داشته باشیم.

مدیرکل انفاقات، صدقات و امور اجرائی معاونت مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کشور گفت: مشارکت‌های مردمی در توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش این نهاد بسیار تاثیرگذار است.
به گزارش ایلنا از همدان؛ محسن سنائی در جلسه تبیین اجرای طرح طا‌ها با بیان اینکه کمک‌های کمیته امداد در حد بضاعت است، اضافه کرد: قطعا با کمک‌های کمیته امداد نمی‌توان به خوبی به خانواده‌های تحت پوشش کمک کرد و باید جذب کمک‌های مردمی را بیشتر از گذشته داشته باشیم.
وی با تاکید براینکه باید به سمتی پیش برویم که بتوان آینده خانواده‌های تحت پوشش را تضمین کرد، اظهار داشت: با توجه به هزینه‌های بالای زندگی، کمک‌ها باید به این خانواده‌ها بیشتر شود.
مدیرکل انفاقات، صدقات و امور اجرائی معاونت مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کشور گفت: ۱۴ درصد دانشجویان کل کشور می‌توانند در سهمیه‌های دانشگاه‌های دولتی جای بگیرند و بیشتر دانشگاه‌ها به سمت دریافت هزینه می‌روند.
سنائی با تاکید براینکه اکثریت فرزندان خانواده‌های تحت پوشش در دانشگاه‌های دولتی قبول می‌شوند، ادامه داد: البته باید به دیگر فرزندان تحت پوشش که در دانشگاه‌های غیردولتی تحصیل می‌کنند، توجه ویژه شود.
وی با بیان اینکه باید به مشارکت عمومی فکر کرد، افزود: همگان، در حوزه مشارکت عمومی و مددکاری اجتماعی باید فعالیت داشته باشند تا شاهد عملکردهای مثبتی بود.
وی با اشاره به اینکه مشارکت عمومی نباید همراه با موازی کاری و تداخل باشد، تصریح کرد: مهم‌ترین بخش در ابتدا شناسائی حامیان است که فرآیند خاصی را می‌طلبد.
مدیرکل انفاقات، صدقات و امور اجرائی معاونت مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کشور گفت: خیرین جلو‌تر از مسئولین حرکت می‌کنند که البته این حرکت‌ها نیازمند نشان دادن سمت و سو است.
سنائی با بیان اینکه مردم اعتماد کافی به کمیته امداد برای سپردن امانات خود دارند، بیان کرد: مستندسازی این امور در مرحله بعدی قرار دارند.
وی ادامه داد: در حوزه حمایت، شناسائی خانواده‌های تحت حمایت باید دقت لازم را داشت، چراکه اگر غفلت شود تمام خیرین نظرشان در کمک رسانی عوض می‌شود.
وی به اجرای قرار گرفتن خانواده‌ها تحت پوشش بیمه اظهار داشت: یکی از برنامه‌ها قرار گرفتن سنین ۱۲-۶ سال تحت پوشش بیمه بود که در حال حاضر این سن به ۱۲-۰ تغییر یافته است.
معاون حوزه سلامت کمیته امداد امام خمینی(ه) استان همدان نیز گفت: در حال حاضر یک هزار و ۲۳۲ نفر یتیم زیر ۱۲ سال زیر پوشش این نهاد هستند که از این تعداد ۲۶۲ نفر در طرح طا‌ها شرکت کردند که پیش بینی می‌شود با بررسی‌های انجام شده این تعداد به ۳۵۰ نفر افزایش یابد.
ˈحسن رضاییˈ اظهار داشت: این استان در جذب حامی در سال جاری رتبه چهارم کشوری را به خود اختصاص داده است.

استان همدان پوشش خانواده سلامت کمک های مردمی کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی معاون مشارکت همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر