کد خبر: 147990 A

با تایید کار‌شناسان استاندارد و شرکت پخش فراورده‌های نفتی ۹۰ درصد نازل‌های سوخت در جایگاه‌های فروش استان بر چسب صحت عملکرد دریافت کردند.

مسئول اوزان و مقیاس اداره کل استاندارد استان همدان گفت: با تایید کار‌شناسان استاندارد و شرکت پخش فراورده‌های نفتی ۹۰ درصد نازل‌های سوخت در جایگاه‌های فروش استان بر چسب صحت عملکرد دریافت کردند.
به گزارش ایلنا از همدان؛ ˈحسین ایزدیˈ افزود: یک هزار و ۱۳۰ آزمون در دو مرحله بر روی نازل‌های عرضه سوخت مایع این استان انجام شد که ۱۱۳ مورد دارای نقص بودند.
وی اضافه کرد: شمار زیادی از نازل‌های عرضه سوخت مایع اشکالات فنی جزئی داشتند که توسط کار‌شناسان شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در‌‌ همان محل رفع عیب شدند.
وی گفت: صحت عملکرد نازل‌های سوخت مایع به صورت دوره‌ای و هر ساله در دو نوبت با حضور کار‌شناسان اداره کل استاندارد و بازرسان شرکت نفت مورد بررسی قرار می‌گیرد.
مسئول اوزان و مقیاس اداره کل استاندارد استان همدان اظهار داشت: ظرف‌های کالیبره شده برای سنجش میزان خروجی سوخت پیش بینی شده که در زمان آزمون نازل‌ها ی عرضه سوخت با استفاده از این ظروف صحت عملکرد آن‌ها بررسی می‌شود.
وی تاکید کرد: در صورت تایید عملکرد نازل عرضه سوخت، برچسب‌هایی تحت عنوان صحت عملکرد که قابل دید برای بهره برداران باشد بر روی دستگاه الصاق می‌شود.
به گفته وی، در صورت مشخص شدن نقص نازل عرضه سوخت، دستگاه تا زمان رفع نشدن نقص احتمالی پلمپ می‌شود اما اغلب اشکالات جزئی است و در‌‌ همان محل جایگاه قابل اصلاح است.
ایزدی توضیح داد: برچسب صحت عملکرد نازل حاوی تاریخ و مدت اعتبار و کد آزمون کننده است و در مکان‌هایی نصب می‌شود که برای مصرف کنندگان سوخت به راحتی قابل رویت باشد.

استان همدان استاندارد پخش فرآورده های نفتی نفت عملکرد سوخت همدان تایید صحت نازل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر