کد خبر: 150142 A

فراخوان نخستین جشنواره استانی داستان کوتاه با موضوع راهیان نور از اواسط اسفند ماه سال جاری در همدان آغاز می‌شود.

فراخوان نخستین جشنواره استانی داستان کوتاه با موضوع راهیان نور از اواسط اسفند ماه سال جاری در همدان آغاز می‌شود.

به گزارش ایلنا از همدان؛ سرهنگ پاسدار رضا سلیمانی، مدیر امور ادبیات و انتشارات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان گفت: برگزاری چنین جشنواره‌ها و برنامه‌هایی بدون شک سبب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان اقشار مختلف جامعه علی الخصوص جوانان و نوجوانان می‌شود.

وی در ادامه یکی از راه‌های مناسب و قابل توجه برای آشنا کردن قشر جوان با وقایع دوران ۸ سال جنگ تحمیلی را کاروان‌های راهیان نور دانست و یادآور شد: هدف از برگزاری این جشنواره ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، بسترسازی و ایجاد فضای معنوی در ارائه وقایع اردوهای راهیان نور و همچنین ترقیب و تشویق پدیدآورندگان آثار در معرفی هرچه بهتر اثرات راهیان نور در روح و جسم زائران است.

سرهنگ پاسدار رضا سلیمانی هم چنین با بیان اینکه داستان‌های ارسالی نباید بیشتر از ۱۰ صفحه A۴ باشند اضافه کرد: هر نویسنده می‌تواند تا سه اثر از خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کند.

مدیر امور ادبیات و انتشارات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تاکید کرد: موضوع داستان‌های ارسالی ترجیحا در محور اثرات معنوی مناطق عملیاتی کاروان‌های راهیان نور باشد.

سلیمانی خاطر نشان کرد: داستان‌هایی که در سایر جشنواره‌ها حائز رتبه شده باشند نمی‌توانند در نخستین جشنواره استانی داستان کوتاه راهیان نور شرکت کنند.

ویدر پایان از اهدای جوایز به برگزیدگان این جشنواره نیز خبر داد و تصریح کرد: دبیرخانه نخستین جشنواره استانی داستان کوتاه راهیان نور در پایان به برگزیدگان اول تا سوم به ترتیب مبالغ ۸ میلیون ریال، ۵ میلیون ریال و ۳ میلیون ریال اهدا خواهد کرد.

گفتنی است نخستین جشنواره استانی داستان کوتاه راهیان نور از ۱۵ اسفندماه سال جاری لغایت ۱۵ فروردین ماه سال ۹۳ در همدان برگزار می‌شود.

آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس جامعه جنگ تحمیلی جوانان و نوجوانان راهیان نور فرهنگ ایثار و شهادت کاروان های راهیان نور مناطق عملیاتی داستان همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر