کد خبر: 151792 A

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی کشور در سفر به همدان با اشاره به وضعیت مناسب پروژه‌های عمرانی این دانشگاه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی همدان از دانشگاه‌های تراز اول کشور است.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی کشور در سفر به همدان با اشاره به وضعیت مناسب پروژه‌های عمرانی این دانشگاه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی همدان از دانشگاه‌های تراز اول کشور است.
به گزارش ایلنا از همدان؛ محسن هاشمی، معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی کشور، در بازدید از پروژه‌های عمرانی دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان همدان گفت: باتوجه به اینکه در راستای اجرای پروژه‌های عمرانی باید تصمیم گیری‌های عاقلانه و هدفمندی صورت بگیرد، تصمیم بر بازدید تمامی واحدهای دانشگاه‌های آزاد کشور گرفته شده است.
وی با بیان اینکه واحدهای دانشگاه‌های آزاد اسلامی در سراسر کشور از مرز ۴۰۰ واحد عبور کرده است، اضافه کرد: جمع این واحد‌ها با مراکز سما‌ها به بیش از ۶۰۰ واحد می‌رسد.
وی با بیان اینکه از مهر امسال تاکنون امکان بازدید از ۱۰۰ واحد دانشگاهی آزاد اسلامی در سراسر کشور فراهم شده است، تصریح کرد: در استان همدان واحدهای اسدآباد، بهار و همدان مورد بازدید قرار گرفته است.
معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی کشور در ادامه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان نسبت به دیگر واحد‌ها در کشور از وضعیت مناسب تری در امور برنامه ریزی، معماری و ساختمان سازی دارد.
هاشمی با تاکید براینکه دانشگاه آزاد اسلامی همدان از دانشگاه‌های تراز اول کشور است، اظهار داشت: این واحد باید به عنوان دانشگاه نمونه به دیگر دانشگاه‌های کشور شناسانده شود.
وی، احداثپروژه‌های عمرانی در این واحد دانشگاهی را بیش از حد انتظار دانست و بیان کرد: مساحت ساختمان‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی این واحد از استانداردهای دانشگاه آزاد اسلامی برخوردار است.
وی درخصوص کیفیت پروژه‌های عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی همدان تصریح کرد: این دانشگاه از این بعد وضعیت مناسبی دارد که امیدواریم این وضعیت همواره ادامه داشته باشد.
معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی کشور با اشاره به تجمیع واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: وضعیت واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تهران نسبت به شهرستان‌ها درخصوص تجمیع وضعیت مناسبی نمی‌باشد و بیشتر واحد‌ها در تهران پرکنده هستند.
هاشمی بر تجمیع این واحد‌ها تاکید کرد و افزود: بیش از ۵۰ واحد دانشگاه آزاد اسلامی در نقاط مختلف تهران پراکنده است و طی ۴ سال آینده این تجمع‌ها صورت خواهد گرفت.
وی تصریح کرد: با توجه به افزایش هزینه‌ها، تورم بالا، کاهش تعداد دانشجویان و عدم افزایش شهریه‌ها درآمد دانشگاه کاهش پیدا کرده و برخی واحد‌ها دچار مشکلات مالی شده‌اند که باید با برنامه ریزی بر این مشکلات فائق آمد.
وی با تاکید براینکه باید سرانه فضاهای آموزشی در هر دانشگاه به ازای هر دانشجو ۱۰ متر مربع باشد، اظهار داشت: نظارت جامعی بر فعالیت‌های عمرانی واحد‌ها وجود دارد تا ساختمان‌ها از لحاظ معماری همگن باشند.

استان همدان تصمیم گیری های تورم دانشجو دانشگاه آزاد اسلامی درآمد مشکلات مشکلات مالی معماری همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر