کد خبر: 156843 A

کتاب «وارثان شاهد و شمع» با در طول هشت سال دفاع مقدس افراد زیادی با از خودگذشتگی به نوعی خود را در این میدان استقامت و پایداری سهیم دانستند که ارج نهادن به مقام همهٔ آنان امروز برای ما یک وظیفه تلقی می‌شود.

کتاب «وارثان شاهد و شمع» با موضوع نقش زنان در دفاع مقدس در همدان چاپ می‌شود.
به گزارش ایلنا از همدان، سرهنگ پاسدار سید علی مساواتی، مدیر امور تحقیقات و پژوهش اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان این خبر افزود: در طول هشت سال دفاع مقدس افراد زیادی با از خودگذشتگی به نوعی خود را در این میدان استقامت و پایداری سهیم دانستند که ارج نهادن به مقام همهٔ آنان امروز برای ما یک وظیفه تلقی می‌شود.
وی در ادامه اضافه کرد: یکی از اقشاری که در طول دوران دفاع مقدس یار و یاور و پشتیبان رزمندگان در خط مقدم بودند را می‌توان قشر زنان دانست، آنان که با روح بزرگ خود حامی رزمندگان در جبهه‌ها بودند.
مساواتی به نقش مادران و همسران شهدا در دوران دفاع مقدس نیز اشاره کرد و گفت: مادران شهدا بی‌بدیل‌ترین نقش‌ها را در به وقوع پیوستن حماسهٔ دفاع مقدس ایفا کردند چرا که شهدای والامقام در دامان پاک چنین مادرانی پروریده شدند.
مدیر امور تحقیقات و پژوهش اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان هم چنین قشر زنان را از تاثیرگذار‌ترین گروه‌ها در پیروزی رزمندگان در این حماسهٔ عظیم برشمرد و تصریح کرد: امروز باید با ارج نهادن به خون پاک شهدا قدردان ایثار و رشادت آنان باشیم.
سرهنگ مساواتی با بیان اینکه انتشار کتب با موضوع دفاع مقدس در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنا کردن قشر جوان و نوجوان مهم و اثرگذار است خاطر نشان کرد: دختران جامعهٔ ما باید زندگی زنان در دوران دفاع مقدس را الگوی خود قرار دهند.
وی ادامه داد: بر همین اساس نهمین اثر تالیفی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان در سال جاری با هدف معرفی نقش زنان در دوران دفاع مقدس با عنوان «وارثان شاهد و شمع» چاپ می‌شود.
مدیر امور تحقیقات و پژوهش اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان در پایان بیان داشت: «وارثان شاهد و شمع» را «فرشته ندری ابیانه» با همکاری دکتر «حسینعلی ترکمان» در ۲۷۵ صفحه وزیری نوشته و انتشارات رواق نیز آن را چاپ می‌کند.

آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس جامعه دفاع مقدس دوران دفاع مقدس زنان فرهنگ ایثار و شهادت هشت سال دفاع مقدس جوان همدان وارثان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر