کد خبر: 161436 A

در طول سال ۹۲؛

از این تعداد ۱۱ هزار و ۵۴۹ نفر در جریان تفاهم نامه‌های مشترکی که فنی و حرفه‌ای با ادارات و دستگاه‌های مختلف به امضا رسانده در آزمون‌ها شرکت کرده‌اند.

در طول سال ۹۲ در استان همدان ۸۵ هزار و ۱۴۴ نفر در آزمون‌های فنی و حرفه‌ای شرکت کرده‌اند.
به گزارش ایلنا از همدان؛ مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان با اعلام این خبر گفت: از این تعداد ۱۱ هزار و ۵۴۹ نفر در جریان تفاهم نامه‌های مشترکی که فنی و حرفه‌ای با ادارات و دستگاه‌های مختلف به امضا رسانده در آزمون‌ها شرکت کرده‌اند.
علیرضا مهرابی با بیان اینکه ۸ هزار و ۹۱۶ نفر نیز در آزمون‌های صنعت ساختمان شرکت کرده‌اند، افزود: ۴۲ هزار و ۸۷۱ نفر از کارآموزان آموزشگاه‌های دولتی و آزاد در رشته‌های مختلف در آزمون‌ها شرکت کرده‌اند.
مهرابی از شرکت ۵ هزار و ۴۵۶ نفر در آزمون‌های ادواری، ۱۵ هزار و ۱۳۲ نفر در آزمون‌های کار و دانش و ۵۹۴ نفر در آزمون‌های اتحایه‌ها و اصناف خبر داد و اظهار کرد: ۶۲۶ نفر نیز در جریان برگزاری آزمون ویژه سایر ارگان‌ها که توسط فنی و حرفه‌ای انجام می‌شود شرکت کرده‌اند.
وی گفت: بدون احتساب مرحله آخر آزمون‌ها ۵۶ هزار و ۲۱۲ نفر از شرکت کنندگان پذیرفته شده‌اند.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان در ادامه با بیان اینکه آموزش‌های فنی و مهارتی نقش موثری در تشکیل سرمایه انسانی دارد افزود: فنی و حرفه‌ای این نقش را از طریق تربیت نیروهای کار مورد نیاز بازار کار ایفا می‌کند.
علیرضا مهرابی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای یکی از عناصر کلیدی تحقق اقتصاد مقاومتی است که این امر رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای را درمسیر مهارت آموزی و تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص سنگین‌تر و مهم‌تر می‌کند.
وی تصریح کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از کارکرد‌ها و قابلیت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مهمی برخوردار هستند و بر توسعه کشور تاثیر مستقیم دارند.

اجتماعی و فرهنگی استان همدان اقتصاد مقاومتی بازار کار سرمایه صنعت فنی و حرفه ای مقام معظم رهبری نیروی انسانی همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر