کد خبر: 162761 A

هم زمان با پانزدهمین سالگرد شهادت سپهبد شهید «علی صیاد شیرازی» مراسم بزرگداشت این شهید گرانقدر در همدان برگزار شد.

هم زمان با پانزدهمین سالگرد شهادت سپهبد شهید «علی صیاد شیرازی» مراسم بزرگداشت این شهید گرانقدر در همدان برگزار شد.
به گزارش ایلنا از همدان، رئیس عقیدتی و سیاسی تیپ ۳۱۶ زرهی پادگان شهید قهرمان همدان در این مراسم گفت: شهید «صیاد شیرازی» متعلق به همه ملت است و با اینکه ایشان به عنوان نیروی یگان نیروی زمینی ارتش فعالیت می‌کرد اما حضور نیروهای مختلف نظامی و انتظامی در مراسم بزرگداشت وی نشان از شخصیت والای این شهید بزگوار در بین اقشار مختلف مردم و نیروهای مسلح است.
حجت‌الاسلام علی محمدی افزود: شهدایی مانند سپهبد «صیاد شیرازی» قلوب مردم را تسخیر کردند و محبت آن‌ها بین اقشار مختلف به واسطه اصلاح رفتار خود با خدا و بندگانش جریان دارد.
وی عنوان کرد: شهید صیاد شیرازی در هر مسئولیتی که قرار می‌گرفت ارتباط با بزرگان دینی، علما و عرفا را قطع نمی‌کرد و در همهٔ امور همراه و همگام با ایشان بود.
رئیس عقیدتی و سیاسی پادگان شهید قهرمان همدان با بیان اینکه یاد این شهید بزرگوار به سبب برخورداری از طینت پاک و ارتباط و نزدیکی به خداوند همواره زنده خواهد ماند اظهار داشت: این شهید بزرگوار تمام امور در دنیا را خالصانه و برای خدا انجام می‌داد و به همین دلیل به عزت و سربلندی در میان این ملت رسید.
وی زیارت و حضور رهبر فرزانه انقلاب در کنار تابوت شهید صیادشیرازی را نشان از عظمت و بزرگی این شهید والامقام دانست و افزود: شهید «صیادشیرازی» انسانی مبارز، عارف و خود ساخته بود که نقش ارزنده‌ای را در دفاع مقدس ایفا کرد.
محمدی تصریح کرد: بسیاری از سرداران نیروهای مسلح در دوران دفاع مقدس حماسه‌های زیادی را خلق کردند و برخی از آن‌ها به مقام رفیع شهادت نائل شدند که ارج نهادن به مقام پاک این شهیدان نیز مهم و قابل توجه است.
وی با تاکید بر اهمیت انتشار خاطرات و وصیت‌نامه‌های شهدا در میان قشر جوان تصریح کرد: برای شناخت و تبیین اهداف مختلف دفاع مقدس باید شخصیت امام خمینی(ره) و شهدای گرانقدر به همهٔ اقشار به ویژه قشر نوجوان و جوان معرفی شود.

امام خمینی دفاع مقدس دوران دفاع مقدس رهبر فرزانه انقلاب نیروهای مسلح ملت جوان شهید همدان صیاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر