کد خبر: 163137 A

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر همدان تاکید کرد:

ضروری است از پتانسیل و ظرفیت فرهنگسراها و سالن های ورزشی بصورت بهینه و در ابعاد و حوزه های گوناگون ورزشی، فرهنگی، هنری و آموزشی استفاده شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر همدان گفت: ضروری است از پتانسیل و ظرفیت فرهنگسرا‌ها و سالن‌های ورزشی بصورت بهینه و در ابعاد و حوزه‌های گوناگون ورزشی، فرهنگی، هنری و آموزشی استفاده شود.
به گزارش ایلنا از همدان؛ رضا غلامی خجسته در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان با بیان این مطلب افزود: دارالقرآن همدان می‌تواند با برنامه ریزی‌های متناسب از ظرفیت فرهنگسرا‌ها استفاده کند.
خجسته با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت حوزه فرهنگ، اظهار کرد: امسال با تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است و باید با تمام توان در راستای پیروی از منویات معظم اله گام برداشته و برای تحقق این شعار با برنامه ریزی حرکت کرد.
وی با بیان اینکه تعدادی از فرهنگسرا‌ها و سالن‌های ورزشی با پیگیریهای شورا در حال احداثبوده و تعدادی نیز در آستانه بهره برداری است، اضافه کرد: در حال حاضر فرهنگسرای تخصصی قرآنی گلپا خریداری شده و به زودی عملیات اجرایی آن شروع می‌شود.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به راه اندازی فرهنگسرای قرآنی رضوان واقع در شهرک ولی عصر(عج) افزود: با توجه به انتخاب مسئول این فرهنگسرا لازم است با داشتن برنامه ریزی‌هایی مناسب از این ظرفیت به نحو احسن استفاده شود.
رضا غلامی خجسته از پیشرفت چشمگیر فرهنگسرا‌ها وسالن‌های ورزشی خبرداد و گفت: با حضور مدیریت جدید معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری همدان این پروژه‌ها به خوبی در حال اجرا هستند.
رضا غلامی خجسته همچنین از اختصاص بودجه مناسب برای اجرای فاز دوم فرهنگسرای مهر در سال جاری خبر داد و یادآور شد: در حال حاضر نقشه پروانه این پروژه آماده شده است.
خجسته در ادامه درخصوص پیشنهاد معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان همدان نسبت به همکاری شورا برای ایجاد موسسه ازدواجآسان، گفت: شورای اسلامی شهر همدان در حد توان درخصوص ایجاد این موسسه کمک خواهد کرد.
وی اظهار کرد: پیشنهاد اختصاصی هتل شهرداری برای بحثازدواجآسان داده شد و در صورت تصویب این امر کمک شایانی به جوانان خواهد شد.
سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شهرداری همدان نیز در این جلسه با بیان اینکه برای تجهیز راه اندازی فرهنگسرای تخصصی قرآنی رضوان دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است، گفت: در حال حاضر مسئول این فرهنگسرا انتخاب شده است تا بتوان از پتانسیل این مجموعه فرهنگی با مدیریت مناسب بهره گرفت.
محمد رضا بیاناتی اضافه کرد: معاونت فرهنگی و اجتماعی آمادگی برای استقبال از درخواست موسسه دارالقرآن و دیگر تشکل‌های مردمی برای استفاده از ظرفیت تمامی فرهنگسرا‌ها را دارد.
رئیس کمیسیون اعضا در سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان نیز گفت: با توجه به نامگذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری با عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی باید امسال در حوزه فرهنگسرا با مدیریت جهادی وارد عمل شد.
علی رضایی با اشاره به راهبردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در زمینه آشنایی مردم با معارف قرآنی و تربیت حافظان قرآنی اضافه کرد، در این زمینه باید همه ظرفیت‌های جامعه اسلامی حرکت در راستای معارف نورانی و برخواسته از قرآن کریم باشد.
رضایی ایجاد مکان متمرکزی برای هدایت تمامی اتحادیه‌ها و جلسات قرآنی به این مرکز را ضروری دانست و افزود شورای جهاد اسلامی شهر همدان می‌تواند در این خصوص اقدامات مناسبی را داشته باشد.
سید احمد حسنی حلم عضو دیگر شورای اسلامی شهر همدان هم گفت: احداثموسسه ازدواج آسان اقدام بسیار مهمی است که در شورای سوم نیز مطرح شد و امروز نیاز به پیگیری و حمایت دارد.
سید احمد حسنی حلم با بیان اینکه ازدواج آسان پیش زمینه کاهش آمار طلاق در جامعه است، افزود: مشاوره قبل از ازدواج نیز موضوع بسیار مهمی است که باید مورد توجه زوجین واقع شود.
درادامه این جلسه معاون فرهنگی امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان همدان با بیان اینکه ازدواج یکی از مقوله‌های مهم حوزه فرهنگی است، گفت نداشتن برنامه مشخص و راهبردی برای برنامه فرهنگی، عدم ارزیابی مناسب از فعالیت فرهنگی و عدم رعایت عدالت در اختصاص اعتبارات فرهنگی از جمله مشکلات حوزه فرهنگی در استان و شهر همدان است.
اسدا… ربانی مهر با بیان اینکه اعتبارات تنها موضوع مهم در امر مسایل و برنامه‌های فرهنگی نیست، اظهار کرد؛ در حال حاضر در حوزه جوانان و خانواده مشکلاتی از جمله ازدواج، اعتیاد، اشتغال و مباحثهویتی در کشور مطرح است.
ربانی با اشاره به کاهش آمار ازدواج و افزایش آمار طلاق در جامعه یادآور شد سازمان ورزش جوانان استان همدان در راستای حل مشکل ازدواج جوانان طرح ایجاد موسسه ازدواج آسان را پیشنهاد داده است که اجرای آن حمایت و کمک مسئولین را می‌طلبد.
وی با بیان اینکه در طرح ایجاد موسسه ازدواج آسان ۱۵ نوع خدمات برای زوجین در نظر گرفته شده است، افزود: اجرایی شدن این طرح نیازمندمکان و اعتبارات مناسب است.
وی در ادامه با اشاره به سیاست‌های شورای چهارم اسلامی شهر همدان در حوزه فرهنگی اظهار کرد انتظار می‌رود شورا سازمان را در خصوص ایجاد موسسه ازدواج آسان کمک کند.
مدیر دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی استان همدان هم در این جلسه با بیان اینکه مباحثقرآنی و عترت در جامعه مغفول واقع شده است، گفت: در تحقق شعار سال جدید امسال باید سال قرآن و عترت باشد.
فرهادی از وجود ۵۰ موسسه قرآنی در سطح استان همدان خبر دادو افزود: موسسه دارالقرآن در استان فاقد مکانی درشان شهر دارالمومنین است.
وی توجه به مباحثقرآنی را حائز اهمیت دانست و گفت: تازمانی که مباحثقرآنی در جامعه نهادینه نشود تهاجم فرهنگی نیز رفع نخواهد شد.

اداره کل ورزش و جوانان ازدواج اعتیاد خانواده رهبر معظم انقلاب اسلامی شورای اسلامی شهر فرهنگی هنری گردشگری نظام مقدس جمهوری اسلامی همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر