کد خبر: 186903 A

برای نخستین بار در شهرستان بهار برگزار می‌شود؛

نخستین دوره آموزش حرفه سبزیکار و دوزنده کیف چرمی با دست در مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران بهار در مرداد ماه سال جاری برگزار می‌شود.

سرحدی سرپرست مرکز خواهران بهار ضمن اعلام این خبر گفت: حرفه‌های سبزیکار و دوزنده کیف چرمی با دست از حرفه‌های زیرمجموعه کشاورزی و چرم است و دوره آموزشی این حرفه‌ها از ۱۶و ۲۰ مردادماه آغاز می‌‌شود.

به گزارش ایلنا از همدان، وی افزود: دوره آموزشی سبزیکار به مدت ۱۵۴ ساعت و در طول یک ماه ونیم و دوره آموزشی دوزنده کیف چرمی با دست به مدت ۲۱۱ ساعت و درطول دو ماه برگزار می‌‌شود.
فاطمه سرحدی درخصوص محتوای آموزشی دوره سبزیکار بیان داشت: توانایی تکثیرسبزیجات، تعیین روش کشت مناسب و انجام کشت، کار با انواع سیستم‌های آبیاری، انجام مدیریت تلفیقی آفات و بیماریهای گیاهی، مبارزه با علف‌های هرز، تعیین نیازهای غذایی گیاه و کوددهی، برداشت انواع سبزیجات و بسته بندی انبارداری و بازاررسانی سبزیجات از جمله توانایی‌هایی است که مهارت آموزان فرا می‌گیرند.

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بهار در خصوص محتوای آموزشی دوره دوزنده کیف چرمی با دست بیان داشت: توانایی ترسیم الگو و الگو سازی، انتخاب چرم مناسب و انتقال الگو روی چرم و برش آن، برش آستر و آستر کاری و اتصال ملزومات، دوخت و مونتاژ نهایی کیف پول و سایرکیف‌های کوچک، دوخت و مونتاژ کیف زنانه و کوله و دوخت و تکمیل نهایی کیف اداری از جمله توانایی‌هایی است که مهارت آموزان آموزش می‌بینند.

ایشان در پایان سخنانش یادآور شد: علاقمندان تا قبل از آغاز دوره‌ها می‌توانند از طریق پورتال سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به نشانی http: / / www. portaltvto. com / و یا بصورت حضوری به مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران شهرستان بهار مراجعه و ثبت نام کنند.

پول سبزیجات فنی و حرفه ای کشاورزی آموزش همدان کیف دوزنده چرمی سبزیکار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر