کد خبر: 203596 A

بخشدار مرکزی نهاوند خبر داد:

احداثاین مجتمع صنعتی برای اولین بار در کشور و توسط سرمایه گذاران کشور کانادا به منظور تولید لامپ های کم مصرف " ال ای دی " در شهرستان نهاوند راه اندازی می شود و فاز اول این طرح با اعتبار اولیه ۴۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۴۰۰ نفر در نیمه دوم سال جاری عملیاتی می شود.

بخشدار مرکزی نهاوند با اشاره به این موضوع که در شهرستان نهاوند طرح های صنعتی بزرگی همچون کارخانه سیمان و مالت در حال فعالیت هستند از احداثمجتمع صنعتی نسل سوم لامپ های فوق کم مصرف توسط کانادایی ها در شهرستان نهاوند خبر داد.

سیدرضا سلامتی در این باره اظهار داشت: راه اندازی مجتمع صنعتی نسل سوم لامپ های فوق کم مصرف " سی او بی " و نیروگاه خورشیدی توسط شرکت بین المللی خدمات صنعتی ایرانیان(لیو) در قالب طرح ملی در ۱۰۰ هکتار از اراضی ملی روستای شادمانه از توابع بخش مرکزی نهاوند احداثمی شود.

سلامتی ادامه داد: احداثاین مجتمع صنعتی برای اولین بار در کشور و توسط سرمایه گذاران کشور کانادا به منظور تولید لامپ های کم مصرف " ال ای دی " در شهرستان نهاوند راه اندازی می شود و فاز اول این طرح با اعتبار اولیه ۴۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۴۰۰ نفر در نیمه دوم سال جاری عملیاتی می شود.

وی افزود: لامپ نسل سوم لامپ های روشنایی موسوم به لامپ های " ال ای دی " مبتنی بر فن آوری نیمه هادی های الکترونیک بوده و در دهه اخیر رشد پرشتابی داشته اند این لامپ ها قابلیت جایگزینی لامپ های روشنایی متداول در کلیه بخش های خانگی، اداری، تجاری، صنعتی، معابر، خیابانی، تزئینی، اضطراری، محیطی، پارکی و نمایشگرها را دارند.

بخشدار مرکزی نهاوند بیان داشت: عمر بسیار بالاتر نسبت به لامپ‌های رشته‌ای سازگاری بالا با محیط و توانایی کار در شرایط محیطی نامساعد، مصرف بسیار کمتر نسبت به لامپ‌های رشته‌ای، راندمان بالای لامپ، عدم ایجاد هارمونیک‌های ولتاژ و جریان به روی خطوط برق و عدم ایجاد نور فرکانس در محیط و ایجاد خستگی کمتر برای چشم از جمله مزایای لامپ‌های کم مصرف محسوب می‌شود.

الکترونیک برق رشد روشنایی سرمایه گذاران سیمان کانادا صنعتی لامپ نهاوند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر