کد خبر: 205231 A

این جشنواره ۱۹۹ اختراع توانستند تسهیلات سطح ۲ و ۳ را به خود اختصاص دهند و از ۱۰ واحد فناور بر‌تر سال ۹۲، شش داور و ناظر طرح‌ها و چهار ارزیاب بر‌تر تقدیر شد.

استاندار همدان در دومین جشنواره فناوران بر‌تر استان همدان گفت: این استان به لحاظ دسترسی و مسافت کم با سایر استان‌ها، آب و هوای مناسب، استعدادهای گردشگری و کشاورزی نیازمند است مورد حمایت مسئولین قرار گیرد و کریدور علمی و فناوری غرب کشور شود.

به گزارش ایلنا، محمدناصر نیکبخت با بیان اینکه همدان استانی فرهنگی و علمی است، تصریح کرد: همدان به لحاظ دسترسی و مسافت کم با سایر استان‌ها، آب و هوای مناسب، استعدادهای گردشگری و کشاورزی نیازمند است با سعه‌ صدر و ژرف‌نگری مسئولین مورد حمایت قرار گیرد و کریدور علمی و فناوری غرب کشور شود.

وی در خصوص افتتاح شهرک فناوری در همدان اظهار کرد: استان همدان با وجود پارک علم و فناوری، شهرک فناوری و همچنین منطقه علمی و فناوری مبتنی بر فناوری‌های بر‌تر و سایر امکانات، ظرفیت‌های خوبی برای کار بیشتر در زمینه‌های علمی و پژوهشی دارد.

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان اظهارداشت: حوزه علمی و فناوری را یکی از حوزه‌ها با ارزش افزوده بالا برشمرد و گفت: ایجاد مجتمع آزمایشگاهی برای تحقیقات حرفه‌ای دانشگاه‌ها و بخش خصوصی در غرب کشور نیاز است.

خسرو پیری گفت: نیاز‌ها و برنامه‌های فناوری بر مبنای تولید شرکت‌های کوچک و متوسط است که به عنوان شرکت‌های دانش بنیان در راستای تحقق اقتصاد پایدار فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه در تحول اقتصادی دو محور اصلی تأثیرگذار است، عنوان کرد: فعال‌سازی و خارج کردن شرکت‌ها از رکود اولین محور اصلی در تحول اقتصاد است که اگر خواستار جنبش فناورانه در استان هستیم باید امکان رشد اقتصادی و فعال شدن شرکت‌ها را فراهم کنیم.

وی گفت: فناوری پیشرفته به عنوان دومین محور، نیاز به حمایت دارد و پتانسیل‌ ایجاد فناوری پیشرفته در حوزه‌های تولید، صنعت و کشاورزی در استان وجود دارد.

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان تصریح کرد: این فناوری پیشرفته است که می‌تواند تحول خوبی در اقتصاد استان ایجاد کند و همدان را در اقتصاد پایدار و انعطاف‌پذیر قرار دهد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های خوب استان از نظر نیروی انسانی، سرمایه فکری و دانش بومی عنوان کرد: ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در زمینه صنعت، گیاهان دارویی، سفال و سرامیک در استان وجود دارد.

استان همدان اقتصاد رشد اقتصادی سرمایه صنعت علم و فناوری علمی و فناوری کشاورزی گردشگری نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر