کد خبر: 205497 A

از سوی اداره کل حمل و نقل و پایانه‌ها عنوان شد؛

در راستای افزایش ایمنی در حمل و نقل با حمل مسافر اضافه بر ظرفیت وسایل نقلیه عمومی کالا و قسمت عقب وانت بارها برخورد می‌شود.

رئیس اداره حمل و نقل کالا در این اداره کل ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: به منظور افزایش ضریب ایمنی، وسایل نقلیه عمومی باید به اندازه ظرفیت مجاز خود مسافر سوار کنند و حمل مسافر اضافه در وسایل نقلیه عمومی ممنوع است.

به گزارش ایلنا از همدان، مصطفی وصالی تاکید کرد: این ممنوعیت علاوه بر وسایل نقلیه عمومی مسافربری برای کلیه کامیونت و کامیون ها هم چنین تریلی ها نیز در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: در کامیونت و کامیون ها غیر از کمک راننده فقط یک نفر می‌تواند به عنوان مسافر یا سرنشین اضافه سوار این گونه وسایل نقلیه شود و علاوه بر این موارد سوار کردن خانواده در کلیه کامیون ها و تریلی هانیز ممنوع است.

رئیس واحد حمل و نقل کالا افزود: گاهی مشاهده شده رانندگان وانت بارها با سوار کردن خانواده در قسمت عقب وانت بار‌ها در جاده ها تردد می کنند این موضوع نیز اکیدا ممنوع و در صورت مشاهده این وسایل نقلیه متوقف و با آنان برخورد قانونی خواهد شد.

وی یاد آور شد: به منظور اطلاع رانندگان و تاکید بیشتر بر این امر، موارد ممنوعیت ها ی اعلام شده از طریق مکاتبات اداری به کلیه انجمن های صنفی رانندگان کالا در سطح استان اعلام شده است.

جاده حمل و نقل خانواده وسایل نقلیه اداره عمومی حمل ظرفیت ممنوع مجاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر