کد خبر: 207298 A

با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر همدان:

صبح امروز همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، جشن بازگشایی مدارس با عنوان نواختن زنگ مهر با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر همدان و جمعی از مدیران شهرداری در مدارس مناطق چهارگانه همدان برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان در دبیرستان‌های دخترانه علمی و سماء ضمن تبریک آغاز بازگشایی مدارس و گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: علم و دانش سفینه عقل است و رسیدن به مقام علم به انسان کرامت و شرافت می بخشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از همدان، علی اکبر نظری با اشاره به اینکه در احادیثو نیز قرآن کریم چندین بار تزکیه همراه با دانش بیان شده است، افزود: دانشی که همراه و توام با تزکیه و شرافت نباشد، جایگزینش تحجر است.

نظری اظهار کرد: انبیاء(ع) سرچشمه دانش هستند و دانش امروز جهان غرب برخواسته از جهان اسلام و شرق است.

وی تقارن هفته دفاع مقدس با آغاز سال تحصیلی جدید را اتفاق مبارکی بین علم و عمل دانست و اضافه کرد: فرزندان این مرز و بوم در دوران دفاع مقدس با حضور در سنگر جهاد و شهادت در مقابل توطئه های دشمنان مقاومت کردند و امروز با اتمام جنگ، علم و دانش سنگر اول مجاهدت آنها است.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان اضافه کرد: امروز حضور دانش آموزان در سنگر علم و دانش نوعی دفاع از ایران اسلامی است که آنها وظیفه دارند در این عرصه ادامه دهنده راه شهدای معزز باشند.

علی اکبر نظری یادآور شد: پس از پیروزی انقلاب و پایان جنگ تحمیلی دانش آموزان وظایف سنگینی را بر عهده دارند چرا که مهمترین امر سازندگی در آینده بر دوش آنها است.

در این مراسم ضمن نواختن زنگ مدرسه توسط رئیس شورای اسلامی شهر همدان همچنین از سوی شهرداری همدان به تمامی دانش آموزان مدارس گلدان های گل اهداء شد.

اعضای شورای اسلامی شهر انقلاب ایران اسلامی جنگ تحمیلی جهان دانش آموزان دوران دفاع مقدس شورای اسلامی شهر شهرداری علم و دانش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر