کد خبر: 211591 A

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان؛

چهارمین همایش مشترک استانی عفاف و حجاب و نقش آن در امنیت اجتماعی به همت اداره کل آموزش و فنی و حرفه ای استان همدان وبا حضور قیاسی معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار، حجت الاسلام فاضلیان رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان، سردار مهدیان نسب فرماندهی نیروی انتظامی استان همدان و جمعی دیگر از مدیران استان برگزار شد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دراین همایش گفت: خداوند متعال در آیات متعدد به موضوع حجاب تاکید شده و حجاب در جامعه اسلامی بعنوان یکی از نمادهای دینی بوده وحفظ آن واجب است.

به گزارش ایلنا از همدان؛ علیرضا مهرابی با اشاره به اینکه عفاف و حجاب در جامعه از ضروریات است، عنوان کرد: متاسفانه برخی از افراد حجاب را مانع پیشرفت خودشان می دانند این در حالیست که حجاب باعثرشد و بالندگی زنان در جامعه می شود.

وی هدف از برگزاری این همایش را ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در بین زنان جامعه و نقش آن در کنترل گناهان و منکرات دانست.

مهرابی خاطرنشان کرد: اگر ما بتوانیم فرهنگ حجاب و عفاف را در سطح جامعه تداوم و استمرار دهیم بسیاری از مشکلات جامعه که ریشه در بی بندوباری دارد از بین خواهند رفت.

وی خاطرنشان کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان با تمام امکانات در این مسیر مهم قدم گذاشته و همگان شاهد تاثیر گذاری اقدامات انجام شده در سطح جامعه بوده اند.

فرمانده انتظامی استان همدان نیز در این همایش ضمن تشکر از مدیر فنی و حرفه ای استان همدان به دلیل برپایی همایش هر ساله عفاف و حجاب، گفت: ارزش والای مقام زن در فرهنگ ایرانی و اسلامی به عنوان اصیل ترین و بالاترین ارزش های بشری در طول تاریخ بوده است.

سردارحاجی محمد مهدیان نسب گفت: با توجه به آموزه های دینی و قرآنی حجاب در جامعه چه برای زنان و چه برای مردان در نوع خود باید نهادینه سازی شود.

وی با اشاره به آسیب های ماهواره در جامعه و نهاد خانواده گفت: یکی از خطرات ماهواره و برنامه های مخرب آن ترویج بی حجابی و بی عفتی در جامعه اسلامی می باشد که منجر به انحراف کشیدن زنان بخصوص جوانان ما می گردد و خانواده های ایرانی را از هم می پاشد.

وی به توطئه های دشمنان اشاره نمود و افزود: دشمنان می خواهند با گرفتن حجاب از زنانمان فساد و فحشاء را در جامعه ما رواج دهند که این زیبنده یک زن مسلمان ایرانی نیست.

سردار مهدیان نسب به رسالت زنان جامعه اشاره کرد و خاطرنشان کرد: زنان جامعه ما نقش تعیین کننده ای را در تربیت نسلهای آینده کشورمان دارند و باید در سایه حجاب و عفاف نسلی دینی و مومن را به جامعه تحویل نمایند.

فرمانده انتظامی استان همدان از تشکیل کارگروه افسران جنگ نرم به منظور مبارزه با جنگ نرم دشمنان برای اولین بار در استان همدان خبر داد و گفت: دشمن به واسطه جنگ نرم الگوی بد پوششی، بد رفتاری و ناهنجاری اجتماعی را برای جوانان

فراهم آورده به همین جهت ماموریت ها مقابله با جنگ نرم باید پیوسته و مداوم انجام شود.

در حاشیه این همایش جناب آقای قیاسی معاون توسعه و مدیریت انسانی استانداری همدان، فرمانده نیروی انتظامی، مدیر کل فنی و حرفه ای استان همدان و جمعی دیگر از مدیران استان از نمایشگاه پوشش ایرانی اسلامی که از دستاوردهای کانون انجمن صنفی اموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای استان بازدید نموده اند.

استان همدان ترویج فرهنگ جامعه حجاب زنان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فنی و حرفه ای ماهواره مشکلات نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر