کد خبر: 213304 A

مراسم اختتامیه بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر کودک و نوجوان، هم‌زمان با عید غدیر خم درسالن ابن سینا همدان برگزار شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد همدان در آیین اختتامیه بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر کودک و نوجوان در همدان با ابراز خرسندی از اینکه افتخار برگزاری این جشنواره نصیب استان همدان شده است، گفت: خوشحالیم که میزبان برگزاری این جشنواره فرهنگی و هنری هستیم.

به گزارش ایلنا از همدان، فاضل عبادی افزود: استان همدان مهد تمدن و فرهنگ ایرانیان، آمادگی دارد و برنامه‌ریزی می‌کند تا مرکز برگزاری همایش‌های ملی و جهانی کودک و نوجوان در زمینه‌های کتاب، دین و سایر امور فرهنگی و هنری مرتبط با این گروه سنی باشد.

وی تأکید کرد: ‌ به طور حتم با برنامه‌ریزی مسئولان امر گام‌های استواری برای نیل به این هدف برداشته خواهد شد.

مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم با قدردانی از زحمت پیام دهکردی به عنوان دبیر اجرایی جشنواره، اظهار کرد: این هنرمند با قبول مسئولیت بر من منت گذاشتند و یک کار دقیق، سخت و دشوار را در این چند ماه پذیرفتند.

حسین طاهری با بیان اینکه تصورم بر این نبود که کسی برای عشقش هم اینقدر زحمت بکشد، خاطرنشان کرد: امیدوارم مرکز هنرهای همایشی وزارت ارشاد و خانواده هنر قدر این دوره تلاش دهکردی را بدانند.

استاندار همدان نیز در مراسم اختتامیه جشنواره بین‌المللی تئا‌تر کودک و نوجوان همدان با بیان اینکه دولت تدبیر و امید به دنبال برقراری نشاط، آرامش و بهبود فضای کسب و کار در جامعه است، اظهار کرد: اگر استان همدان به دنبال برگزاری جشنواره‌های مرتبط با کودک و نوجوان است، زمینه و فرهنگ لازم را دارد.

محمدناصر نیکبخت با بیان اینکه فرهنگ در فکر و ذات مردم همدان نهادینه است، افزود: بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر نوجوان در همدان بخوبی برگزار و با استقبال چشمگیر مردم استان مواجه شد.

استاندار همدان با اشاره به اینکه ۵۲ هزار صندلی برای برگزاری جشنواره پیش‌بینی شده بود، تصریح کرد: ‌ استقبال بیش از ۱۰۰ هزار نفر از جشنواره تئا‌تر کودک و نوجوان نشان‌دهنده علاقه‌مندی مردم به فرهنگ است.

نیکبخت در ادامه از مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد خواست تا تمامی جشنواره‌های مرتبط با کودک و نوجوان را به همدان بیاورند.

استان همدان تمدن جامعه جشنواره بین المللی دولت کسب و کار کودک و نوجوان وزارت ارشاد وزارت فرهنگ و ارشاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر