کد خبر: 222522 A

در ادامه برنامه‌های دهه جهانی ایمنی راه‌ها:

به مناسبت دهه جهانی ایمنی راه‌ها رزمایش روز بدون حادثه ترافیکی ۲۰ آبان ماه با حضور مسئولین و مردم استان همدان در محل میدان باباطاهر برگزار شد.

به مناسبت دهه جهانی ایمنی راه‌ها رزمایش روز بدون حادثه ترافیکی ۲۰ آبان ماه با حضور مسئولین و مردم استان همدان در محل میدان باباطاهر برگزار شد.

به گزارش ایلنا از همدان؛ این رزمایش به همت اداره کل حمل و نقل و پایانه‌ها؛ راه و شهرسازی، فرماندهی پلیسراه و پلیس راهور، هلال احمر، اورژانس، فوریت‌های پزشکی، و آتش نشانی و…، در میان جمع کثیری از شهروندان به اجرا درآمد.

معاون حمل و نقل و پایانه‌های استان همدان در این زمینه اظهار داشت: دهه ایمنی راه‌ها در واقع دهه ایمنی در رانندگی و مسوولیت همگانی است وششمین روز از این دهه روز مشارکت مدنی و ایمنی نام گرفته است.

بابک قهرمانی افزود: هدف از اجرای مانور روز بدون حادثه ترافیکی، آگاه سازی و مشارکت مردم برای کاهش تصادفات جاده‌ای‌، حساس شدن به مسائل ایمنی و ترافیکی، تعامل و هماهنگی بین دستگاه‌های نظارتی، امداد رسان و سایر دستگاه‌های اجرایی است.

وی خاطرنشان کرد: ضروری است شهروندان به شیوه‌های مختلف درباره تأثیرات منفی تلفات جاده‌ای بر خانواده‌ها و جامعه، به ویژه معلولیت ناشی از این حوادثآگاهی یابند.

معاون حمل و نقل و پایانه‌ها افزود: با تلاش در امر آموزش برای ارتقاء فرهنگ رانندگی، اجرای قوانین جدید راهنما‌یی و رانندگی، رفع نقاط حادثه خیز، مجهز نمودن جاده‌ها به تجهیزات جدید کنترلی شاخص‌های امنیت جاده‌ای در کشور ارتقا یافته است.

وی تاکید کرد؛ در کنار امکانات ایجاد شده، تعهد بیشتر و ضرورت آگاهی بخشی به مردم با هدف افزایش ایمنی و نسبت به حوادثرانندگی و عواقب وخیم آن نیز ضروری است.

آتش نشانی استان همدان ایمنی راه ها تصادفات جاده ای جاده حمل و نقل و پایانه های درآمد معاون معاون حمل و نقل هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر