کد خبر: 223555 A

امام جمعه موقت همدان:

دشمنان امروز جامعه ما از ناآگاهی مردم به سود خود استفاده کرده وبه مقصود خود می رسند

امام جمعه موقت همدان در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه همدان با بیان اینکه انتخابات مجلس در بحرین ظلم در حق شیعیان است، اظهار کرد: ۷۵ درصد جمعیت مردم بحرین را شیعیان، ۲۵ درصد را اهل سنت و تعدادی را نیز ادیان دیگر تشکیل می‌دهند.

به گزارش ایلنا از همدان؛ حجت‌الاسلام محمد جوادی افزود: با توجه به اکثریت مردم شیعه در این کشور، تنها ۱۸ کرسی مجلس در اختیار شیعیان بوده و ۲۲ کرسی در اختیار اهل سنت است.

امام جمعه موقت همدان با بیان اینکه تعداد نمایندگان مجلس با نسبت جمعیتی بحرین تناسب ندارد، تصریح کرد: انتخابات فرمایشی پیش از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نیز روی می‌داد و صندوق که فردی به آن مراجعه نمی‌کرد، در هنگام رأی‌گیری پر بود.

وی با بیان اینکه به شیعیان از هر طرف ظلم می‌شود، ادامه داد: دشمنان به جمهوری اسلامی ایران نیز در مسائل هسته‌ای ظلم می‌کنند.

جوادی همچنین با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی نیز خاطرنشان کرد: در جامعه ما فرهنگ کتابخوانی بسیاری پایین بوده و قشر گسترد‌ه‌ای از مردم به خرید و خواندن کتاب اهمیت نمی‌دهند.

وی با تأکید بر اینکه به جای خیرات حلوا، خرما و نان و ماست، کتاب خیرات کنیم، گفت: با تغییرات زمانی، مقتضیات جامعه نیز تغییر کرده، خیرات خرما و حلوا مربوط به گذشته است و امروز می‌توان با خرید کتاب و وقف آن به کتابخانه مسجد خیرات کرد.

امام جمعه موقت همدان با بیان اینکه در ابتدای انقلاب یک خانم در هنگام ازدواج مهریه خود را یک دوره کتاب‌های شهید مطهری قرار داد، اظهار کرد: متأسفانه در حال حاضر به اندازه وزن دختر و یا سال تولد میلادی و شمسی دختر، سکه تعیین می‌کنند.

وی در ادامه به شهادت امام زین‌العابدین(ع) نیز اشاره کرد و افزود: دو تاریخ ۱۲ محرم و ۲۵ محرم را به عنوان تاریخ شهادت امام سجاد(ع) معرفی می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه دستگاه‌های منحرف از زمان شهادت امام علی(ع) تا شهادت امام حسین(ع) جای حق و باطل را عوض کرده بود، ادامه داد: جنایت‌پیشگان تا جایی حرکت کردند که لعن کردن علی(ع) و آل او را در خطبه‌های نماز جمعه را واجب کرده بودند.

جوادی با تأکید بر اینکه دشمنان امروز از ناآگاهی مردم بهره می‌گیرند، اظهار کرد: در زمان امام حسین(ع) چهره اصلی امام از یک سو و چهره یزید از سوی دیگر ناشناخته مانده بود که امام زین‌العابدین به پرده‌برداری از حقایق پرداخت.

وی با بیان اینکه یزید پس از اقدامات امام زین‌العابدین(ع) و زینب کبری(س) مجبور به توبه سیاسی شد، افزود: امام زین‌العابدین(ع) مبارزات خود را به صورت دعا، گریه و درس‌های مخفیانه به یاران ادامه داد و اگر او نبود کربلا در کربلا می‌ماند.

بحرین جامعه جمهوری اسلامی ایران خرما خطبه های نماز جمعه کربلا محرم مهریه نماز جمعه نمایندگان مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر