کد خبر: 225651 A

درهمایش بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری در همدان صورت گرفت؛

در همایش سرمایه گذاری انعقاد ۴۲ تفاهم‌نامه و دوهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در همدان صورت گرفت.

استاندار همدان، صبح امروز، در آئین اختتامیه دومین همایش بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری در همدان که با حضور مسئولان ارشد کشوری و استان همدان در سالن شهدای استانداری همدان آغاز شد، اظهار کرد: حضور وزیر اطلاعات، وزیر کشور، رئیس کل بانک مرکزی، رئیس سازمان سرمایه گذاری، رئیس اتاق ایران، معاونان وزارتخانه‌ها، سفیر ایران در روسیه و غیره در همایشی کم نظیر بوده ‌که این اتفاق در همدان رخ داد و این نشان از حمایت دولت از سرمایه گذاران دارد.

به گزارش ایلنا از همدان، محمد ناصر نیکبخت بیان کرد: از جمله عمده‌ترین و مهم‌ترین وعده‌های دولت تدبیر و امید به مردم ایران نجات اقتصاد کشور و تأمین معیشت مردم، افزایش رشد اقتصادی، کاهش تورم جاری نمودن رشد تولید و اقتصاد در کشور بود که تا کنون گام‌های موفقیت آمیزی در این راستا برداشته شده است.

وی افزود: امیدواریم با شکستن تحریم‌های ظالمانه علیه ایران و رفع آن‌ها موفقیت‌های بیشتری را به دست آوریم، ضمن اینکه مذاکرات نیز با هدایت‌های داعیانه مقام معظم رهبری به خوبی انجام می‌شود و نمایندگان ملت در مذاکرات عزتمندانه به پیش می‌روند.

استاندار همدان درباره سرمایه گذاری در استان همدان تصریح کرد: همدان شایستگی‌های فراوانی در امر سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف دارد و من به عنوان استاندار این خطه از کشور دست نیاز به همکاری به سمت سرمایه گذاران دارم و این اعلام نیاز به معنای استدعای سرمایه گذاری بدون در نظر گرفتن منافع سرمایه گذاران نیست.

وی گفت: این همایش به منظور معرفی پتانسیل‌های موجود در استان همدان است که به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران نامگذاری شده است.

نیکبخت با تأکید بر اینکه شایسته‌ترین امکانات و موهبت‌های خداوند در استان همدان وجود دارد، اظهار کرد: همدان با ۱۸۰۰ اثر تاریخی که متعلق به قبل از تاریخ است، ضمن اینکه همدان نخستین شهر در تاریخ است که به ثبت رسیده است و دارای استعدادهای فراوانی در زمینه گردشگری است.

وی افزود: دانشمندان، مشاهیر و پزشکان نامی دنیا از شیخ الرئیس ابوعلی سینا تا آیت الله آخوند، بهاری آیت الله مطهری و غیره از همدان بودند، ضمن اینکه در بخش گردشگری همدان دارای بزرگ‌ترین غار آبی جهان و شهر سفال دنیا است.

استاندار همدان بیان کرد: در بخش کشاورزی همدان دارای ۶ محصول دارای رتبه‌های بر‌تر در کشور است و با توجه به کم آبی موجود در همدان تصمیمی برای افزایش کشت نداریم اما در حال حاضر ۵.۵ میلیون تن محصول کشاورزی آماده داریم که میزان ۳.۵ میلیون تن آن شامل محصول مرغوب کشاورزی است که آماده فرآوری و صنایع تبدیلی است.

وی تصریح کرد: در بخش صنعت و معدن نیز ۲۸ رشته مواد معدنی و۱ میلیارد و ۸۰۰ تن ظرفیت معادن خوب داریم، ضمن اینکه حدود ۴ پروژه پتروشیمی و ۵ پروژه فولاد و همچنین کارخانجات سیمان در دست اجرا و مطالعه داریم.

استاندار همدان گفت: در بخش عمرانی تعداد زیادی پروژه آماده سرمایه‌گذاری در همدان وجود دارد که سرمایه گذاران از حمایت تمامی مسئولان ارشد استان همدان در صورت سرمایه گذاری بهره‌مند می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه فرزندان استان در سایر نقاط کشور و همچنین در همدان پیشگام سرمایه‌گذاری شوند، گفت: در این دو روز همایش به میزان ۲۵۰۰ میلیارد تومان در همدان سرمایه گذاری شد که تنها یک هزار میلیارد تومان آن توسط آقای علاقمندیان به عنوان یکی از فرزندان استان همدان برای سرمایه گذاری در پروژه‌های مورد نیاز در نظر گرفته شد.

نیکبخت تصریح کرد: همچنین در طول این دو روز تعداد ۴۲ تفاهم نامه به ارزش ۱۵۰۰ ملیارد تومان به امضا رسید که ۱۷ طرح کشاورزی، ۱۳ طرح صنعت و معدن، ۶ طرح عمران و ساختمان‌سازی و ۶ سرمایه گذاری به ارزش ۶۵ میلیون دلار در بخش صنعت و کشاورزی بوده است.

وی بیان کرد: در همایش بین المللی سرمایه گذاری ۳۷ جواز تأسیس و توافق اصولی به مبلغ ۵۲۵ میلیارد تومان در همدان صادر شد.

استاندار همدان خود را خدمتگزار سرمایه‌گذاران دانست و گفت: من برای استقبال از سرمایه‌گذاری که چند جوان جویای کار این استان را مشغول به کار کند تا دروازه شهر همدان می‌روم.

پتروشیمی تورم رئیس کل بانک مرکزی روسیه سرمایه گذاری صنعت و معدن فرصت های سرمایه گذاری کشاورزی مقام معظم رهبری وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر