کد خبر: 232104 A

معاون اول رئیس جمهور:

باید قدر مدیریت کشور دانسته شود و نباید اجازه داد که به بهانه های سیاسی و حزبی مدیر توانا از صحنه خارج شود.

معاون اول رئیس جمهور امروز در آئین افتتاح کارخانه فروسیلیس غرب پارس در ملایر با بیان اینکه طرح های بزرگی در کشور به همت مدیران در حال اجرا است، اظهار داشت: کارخانه فروسیلیس غرب پارس از زیر مجموعه های شرکت مدیکو است.

به کزارش ایلنا از همدان؛ اسحاق جهانگیری با بیان اینکه به توانمندی های مدیریتی اعتقاد داریم، عنوان کرد: مجموعه مدیران توانمند شرکت مدیکو گردهم آمدند و تاکنون ۱۴ هزار میلیارد تومان برای این شرکت سرمایه گذاری کرده اند.

معاون اول رئیس جمهور گفت: مدیران سرمایه بزرگ اجتماعی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و اینکه مدیری در کجا خدمت می کنند مهم نیست.

جهانگیری با بیان اینکه با استفاده از منابع سیلیس ایران می توان محصولات متنوع اقتصادی تولید کرد، اظهار داشت: کوره های فراوانی برای تبدیل سنگ سیلیس نیاز است که آن هم در کشور تامین شده و شرایطش مهیا است.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه مدیر یکی از سرمایه های بزرگ اجتماعی و یکی از ثروت های مهم جمهوری اسلامی ایران است، عنوان کرد: باید شرایطی ایجاد شود تا هر کس در هر گوشه از کشور با به کار گیری منابع بتواند مدیریت کند و مدیریت به کار گرفته شود.

اسحاق جهانگیری با بیان اینکه با به کارگیری مدیرانی که سرمایه های اجتماعی هستند همه مشکلات حل می شود، ادامه داد: مدیر سرمایه انسانی است و وجود این سرمایه انسانی در منطقه غرب کشور بی نظیر است.

وی با بیان اینکه معادن سنگ سیلیسی در غرب کشور وجود دارد که از آن می توان به عنوان یک منبع انواع مواد معدنی مانند شیشه، فروسیلیس و غیره استفاده کرد، افزود: همچنین سیلیس می تواند برای کوره ها، انرژی باشد.

معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: کارخانه فروسیلیس یک سرمایه گذاری بزرگ و ارزشمند در منطقه غرب است.

جهانگیری به بازدید از کارخانه فروسیلیس غرب پارس ملایر اشاره کرد و ابراز داشت: بیشتر ماشین آلات کارخانه فروسیلیس غرب پارس ساخت ایران است و این مسئله نشان می دهد که می توان بر توانمندی های داخل کشور تکیه کرد.

وی با بیان اینکه امروزه در دنیا می توانیم از همه امکانات کشور استفاده و حتی به خارج از کشور صادر کنیم، ادامه داد: همه سرمایه ها، منابع، انرژی و غیره به نیرویی به نام مدیر و منابع انسانی نیاز دارد که پای کار بیایند و سرمایه گذاری کنند.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه باید قدر مدیریت کشور دانسته شود و نباید اجازه داد که به بهانه های سیاسی و حزبی مدیر توانا از صحنه خارج شود، ابراز داشت: اگر مدیران نمی توانند در بخش های دولتی خدمت کنند وارد بخش خصوصی شوند و در بخش خصوصی سرمایه گذاری کنند.

اسحاق جهانگیری با بیان اینکه امیدواریم طرح های بزرگتری در کشور انجام شود، ادامه داد: درست است که منابع بانک های کشور محدود است اما نباید اختصاصی عمل کرد.

وی ادامه داد: سیستم بانکی تاکنون تسهیلات خوبی در اختیار صنعتگران قرار داده است و امیدواریم از این پس تسهیلات بهتری در اختیار صنعتگر قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت مدیکو نیز در ادامه با بیان اینکه شرکت مدیکو یک شرکت سهامی عام است، اظهار داشت: شرکت مدیکو بیش از پنج میلیون نفر سهام دار دارد که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در حال فعالیت هستند.

علی اصغر پورمند با بیان اینکه شرکت مدیکو مجموعه ای توانمند است و تاکنون ۱۴ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است، عنوان کرد: شرکت مدیکو قابلیت تولید چهار و دو دهم میلیون تن فولاد، هفت و نیم میلیون تن گندوله سنگ، هفت میلیون تن کنستانتره، ۱۲ هزار تن فروسیلیس و غیره را دارد.

وی گفت: هم اکنون ۶۰۰ شرکت کوچک و متوسط با هفت هزار نفر نیرو در شرکت مدیکو در کشور فعالیت دارند.

مدیرعامل شرکت مدیکو در ادامه به کارخانه فروسیلیس غرب پارس در ملایر اشاره کرد و ادامه داد: کارخانه فروسیلیس غرب پارس با ظرفیت تولید ۱۲ هزار تن فروسیلیس در زمینی به مساحت پنج و شش دهم هکتار احداثشده است.

پورمند با بیان اینکه برای کارخانه فروسیلیس غرب پارس ۴۷ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است، بیان کرد: کارخانه فرو سیلیس غرب پارس به طور مستقیم برای ۱۳۰ و به طور غیر مستقیم برای هزار و ۳۰۰ نفر اشتغالزایی کرده است.

وی با بیان اینکه در برنامه است تا تولید کارخانه فروسیلیس غرب پارس را از ۱۲ هزار تن به ۲۴ هزار تن برسانیم، ابراز داشت: این فاز از پروژه ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

اسحاق جهانگیری ایران بخش خصوصی ثروت جمهوری اسلامی ایران رئیس جمهور سرمایه گذاری سهام مشکلات نظام مقدس جمهوری اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر