کد خبر: 238988 A

معاون وزیر ورزش و جوانان:

میزان بیکاری جوانان ۱۰ درصد بیشتر از سایر اقشارو در همدان یک چهارم جوانان بیکار هستند.

معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه مهمترین مسئله جوانان اشتغال است، خاطرنشان کرد: پس از اشتغال، ازدواج جوانان از دغدغه بزرگ متولیان امور جوانان است.

به گزارش ایلنا از همدان؛ محمود گلزاری امروز در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: در حال حاضر وضعیت جوانان از سازمانی مقتدر و با بودجه مناسب که کارهای پژوهشی انجام می‌داد به یک معاونت در جمع هفت معاونت وزرات ورزش و جوانان تبدیل شده، بودجه آن ۱۲ درصد کل بودجه وزارتخانه یعنی یک هشتم آن است.

وی گفت: در حال حاضر حوزه مطالعات و پژوهش جوانان و حوزه رسانه‌ای جوانان تضعیف شده و حتی در برخی از استان‌ها ساختمان‌های سازمان ملی جوانان توسط دستگاه‌های دیگر گرفته شده است.

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه با وجود همه مسائل فعالیت‌ها در حال انجام است، اظهار کرد: در حال حاضر فعالیت امور جوانان در دو زمینه و موازات هم به پیش می‌رود که نخستین آن تفکیک مجدد سازمان ملی جوانان از تربیت بدنی است.

وی با اشاره به اینکه انتظار می‌رفت پس از تفکیک بودجه وزارت به صورت مساوی بین دو بخش ورزش و جوانان توزیع شود، گفت: در حال حاضر معاونت جوانان یکی از هفت معاون وزارت تبدیل شده که دارای چهار اداره کل بوده و در همه استان‌ها نیز معاونت جوانان وجود دارد.

گلزاری با بیان اینکه مشارکت جوانان از دغدغه‌های اصلی ماست، افزود: در دولت قبل بسیاری از سمن‌ها تعطیل شدند و ما در حال حاضر به دنبال توانمند کردن آنان و افزایش تعداد سمن‌ها هستیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان با تأکید بر اینکه ایجاد مجلس ملی جوانان در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: ایجاد این مجلس از تشکیل مجلس ملی دانش‌آموزی بسیار دشوارتر است، چراکه جوانان تنها در دانشگاه‌ها نیستند.

وی با تأکید بر این در حوزه اداری تلاش می‌شود شورایعالی جوانان همواره از برنامه مورد نظر برخوردار باشد، خاطرنشان کرد: همواره سعی شده تمام استان‌ها از برنامه مناسبی در امور جوانان برخوردار و فعالیت مناسب را داشته باشند که اگر فعال نباشد، مشکل پیش می‌آید.

وی با اشاره به اینکه بخشی از جوانان ما دچار آسیب می‌شوند، اظهار کرد: بیشترین مشکلات جوان به حوزه اعتیاد، طلاق، خشونت، فضای مجازی و… بازمی‌گردد که تمرکز معاونت جوانان وزارتخانه بیشتر بر روی طلاق و خشونت گذاشته شده است.

وی با تأکید بر اینکه دغدغه ما قدرتمند شدن سمن‌هایی است که با حضور جوانان تشکیل شده، خاطرنشان کرد: بسیاری از پیشرفت‌ها در دنیا توسط سمن‌ها انجام می‌شود، چراکه یک سمن می‌تواند از دولت‌ها تأثیر بیشتری داشته باشند.

گلزاری با بیان اینکه ارتباطات بین‌المللی باید توسط ما برای سمن‌ها ایجاد شود، افزود: اگر در حوزه آسیب‌های اجتماعی آگاهانه وارد نشویم تنها بودجه صرف کردیم.

وی با تأکید بر اینکه فعالیت در فضای مجازی آسیب نیست، تصریح کرد: فضای مجازی واقعیتی است که یک بخش عمده‌ای از همه مردم دنیا را تحت تأثیر قرار داده و امتیازات و برکات فراوانی دارد.

معاون وی با تأکید بر اینکه امکان مسدود کردن فضای مجازی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: مسدود کردن دنیای مجازی مشکلی را حل نمی‌کند، البته اگر قسمت‌های غیراخلاق عمومی را فیلتر کنیم، اتفاق خوبی روی داده است.

وی با بیان اینکه میزان بیکاری جوانان ۱۰ درصد بیشتر از سایر اقشار است، تصریح کرد: در همدان یک چهارم جوانان بیکار هستند.

گلزاری با بیان اینکه اعتیاد، طلاق و خشونت از مهمترین مسائل امروز جوانان است، گفت: اعتیاد به مواد صنعتی بیداد کرده و اعتیاد به الکل نگران‌کننده است که با انکار آن مسئله حل نخواهد شد.

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه ازدواج سفید در ایران یک بحران و مسئله پیچیده نیست، در تشریح این مطلب تصریح کرد: هیچگونه آمار رسمی در خصوص میزان ازدواج سفید در ایران وجود ندارد و اگر هم مواردی باشد، نادر بوده و می‌توان با مسائل شرعی و فقهی آن را حل کرد.

آسیب های اجتماعی ایران بیکاری خشونت دنیای مجازی رسانه سازمان ملی جوانان مشکلات ورزش و جوانان وزیر ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر