کد خبر: 334953 A

امام جمعه همدان

ایلنا: امام جمعه همدان با اشاره به اینکه اسلام غریبانه ظهور کرد بعد اوج گرفت و کم‌کم دوباره غریب شد و اکنون اوج غربت اسلام است، گفت: امروز سنگین‌ترین رسالت ما این است که دین اسلام را از غربت خارج کنیم.

به گزارش ایلنا از همدان؛ نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه همدان امروز در همایش منطقه‌ای ناجا در همدان بابیان اینکه اگر نبی خاتم را در جایگاه واقعی خود می‌شناختیم تبعیت ما از پیامبر خدا طور دیگری می‌شد اظهار کرد: قدرشناسی پیامبر اکرم از خداوند باید الگوی مسلمانان قرار گیرد.

آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی با تأکید بر اینکه امروز مسئولیت روحانیت بسیار سنگین است، گفت: روحانیت در گمراهی مردم هم مقصر است و هم مسئولیت دارد چراکه به روبناها پرداخته و از زیربنا غافل شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه همدان بابیان اینکه در فاجعه بهایی گرایی هر جا روحانیت نباشد دشمن نفوذ می‌کند، گفت: انسان از قدرشناسی امام و رسول به قدرشناسی دین می‌رسد.

وی تأکید کرد: مسئولیت‌های دینی از مسئولیت سیاستمداران نیز مهم‌تر و مقدس‌تر است.

وی با اشاره به اینکه اسلام غریبانه ظهور کرد بعد اوج گرفت و کم‌کم دوباره غریب شد و اکنون اوج غربت اسلام است، گفت:  امروز سنگین‌ترین رسالت ما این است که دین اسلام را از غربت خارج کنیم.

طه محمدی بابیان اینکه در معرفت امام شناسی وضعیت خوبی نداریم، گفت: طلاب باید در عرصه اعتقادات و معرفت‌شناسی مردم کار کنند و این امر یکی از وظایف طلاب حوزه‌های علمیه است.

وی با تأکید بر اینکه بعد از قدرشناسی اسلام و دین به قدرشناسی خودمان می‌رسیم، گفت: بزرگ‌ترین غفلت انسان در این است که خودش را نمی‌شناسد حال‌آنکه غیر از انسان هیچ‌کس نمی‌تواند خلیفه خدا بر روی زمین شود و این بدان معناست که انسان جایگاه والایی دارد و موجودی است که همه  ملائک در مقابلش سجده کردند.

آیت‌الله محمدی با اشاره به فرموده مقام رهبری که هنر این است که آموزه‌های دینی را ترویج کنیم، گفت: وقتی در عراق و نیجریه و پاکستان شیعه می‌کشند یعنی اسلام غریب است.

امام جمعه همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر