کد خبر: 337881 A

مدیر کمیته امداد شهرستان همدان خبر داد:

از ابتدای سال جاری تاکنون در راستای خدمت رسانی به محرومین برای 3 هزار و 435 نفر از زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح های اشتغال مبلغ 23 میلیارد و 50 میلیون ریال بابت حق بیمه آنان به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز شده است .

نقی منوچهری مدیر کمیته امداد شهرستان همدان در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، ضمن اعلام این خبر افزود : از ابتدای سال جاری تاکنون در راستای خدمت رسانی به محرومین برای 3 هزار و 435 نفر از زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح های اشتغال مبلغ 23 میلیارد و 50 میلیون ریال بابت حق بیمه آنان به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز شده است .

منوچهری با بیان اینکه توانمندی مددجویان از جمله اهداف مهم کمیته امداد بوده و در این زمینه تاکنون اقدامات قابل توجهی انجام شده است، افزود: تحت پوشش قرار دادن افراد و بهره مندی آنها از مزایای بیمه یکی از اقدامات مهم در راستای توانمندی مددجویان محسوب می شود.

 وی درباره محل تامین منابع اعتبارات این بخش بیان داشت : بخشی ازحق بیمه مددجویان از منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها و بخش دیگر از محل درآمدهای دولتی تامین می‌شود.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت : از ابتدای سال جاری تاکنون مبلغ یک میلیارد و 782 میلیون ریال بابت بن مواد غذایی در راستای رفع سوء تغذیه 330 کودک زیر شش سال توسط واحد بهداشت و درمان این نهاد پرداخت شده است .

وی با بیان اینکه توزیع این اقلام برای تأمین مایحتاج کودکان محروم و مبتلابه سوءتغذیه صورت گرفته است، تصریح کرد : کمیته امداد در راستای حمایت از خانواده‌های بی‌بضاعت و نیازمند و رفع سوءتغذیه کودکان که به دلیل فقر اقتصادی دچار این عارضه و بیماری شده‌اند نسبت به توزیع سبد غذایی اقدام می‌کند.

مدیر کمیته امداد شهرستان همدان در پایان ضمن دعوت از خیرین و نیکوکاران برای مشارکت در کمک‌رسانی به خانواده‌های بیمار صعب العلاج تحت حمایت این نهاد یادآور شد: درحالی‌ که کمیته امداد بخشی از نیازهای این بیماران را پرداخت می‌کند ولی با توجه به هزینه‌های بالای درمان، پرداخت همین مقدار نیز برای این خانواده‌ها مشکل است و حتی برخی از آن‌ها از ادامه درمان بازمی‌مانند.

منوچهری تأکید کرد: مردم نوعدوست ، خیرین و نیکوکاران می توانند در راستای تسریع درمان بیماران صعب‌العلاج ، کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را به این نهاد تحویل دهند .

تامین اجتماعی سازمان تامین اجتماعی کمیته امداد همدان حق بیمه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر