کد خبر: 381219 A

در اعتراض به افزایش مالیات؛

ایلنا: طلافروشان همدان امروز به صورت خودجوش بازار را تعطیل کردند.

به گزارش ایلنا از همدان، طلا فروشان همدان نسبت به افزایش چند برابری مالیات این صنف در سال 95 اعتراض دارند و برای نشان دادن اعتراض خود، از صبح امروز مغازه‌ها را تعطیل کردند.

خبرنگار ما با حضور در بازار مظفریه همدان علت اعتراض طلا فروشان را جویا شد که چند نفر از طلافروشان با بیان اینکه فقط به بحث مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر کسب و کار اعتراض داریم، تصریح کردند: وضعیت کاسبی در همدان ضعیف است و متاسفانه مالیات‌ها را افزایش دادند.

یکی از طلا فروشان که نمی‌خواهد نامش فاش شود ادامه داد: مالیات صنف طلا فروشان نسبت به سال گذشته 5  برابر شده و وقتی درآمد نداریم چگونه می‌توانیم مالیات پرداخت کنیم.

این طلا فروش که به نمایندگی از همکاران خود سخن می‌گفت، اضافه کرد: از صبح امروز در اعتراض به افزایش نرخ مالیات تمام فعالان صنف طلافروشان در اقدامی خودجوش بازار را تعطیل کردند و تا هنگامی که پاسخ مناسبی از سوی اداره کل اقتصاد و دارایی دریافت نکنیم به اعتراض خود ادامه خواهیم داد.

وی با بیان اینکه فرماندار همدان به طلا فروشان قول داده بود مشکل مالیاتی صنف طلا فروشان را حل کند، عنوان کرد: متاسفانه فرماندار همدان نیز نتوانست مشکل را حل کند.

این طلا فروش افزود: همدان نسبت به دیگر استان‌های دیگر بیشترین مالیات را پرداخت می‌کند و این در حالی است که کمترین درآمدها را دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه صنف طلا فروشان همدان 20 کارگاه طلا سازی دارد، تأکید کرد: در حال حاضر از 20 کارگاه طلاسازی همدان فقط 2 کارگاه فعال است چرا که بازار طلا با مشکل فروش مواجه است و بخشی از شاگردان این کارگاه‌ها که همگی جوان هستند تعدیل شدند.

وی اضافه کرد: 18 طلا سازی تعطیل شدند چراکه از عهده پرداخت مالیات‌ها بر نمی‌آیند.

هیأت مدیره اتحادیه طلافروشان همدان نیز از علت تعطیلی بازار طلا فروشان ابراز بی‌اطلاعی کردند و گفتند دلیل تعطیلی بازار طلافروشان را نمی‌دانیم و درحال بررسی موضوع و دلیل اعتراض طلافروشان هستیم.

بازار طلا همدان هنوز طلافروشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر