کد خبر: 386444 A

امروز صورت گرفت:

ایلنا: تفاهم‌نامه مشترک بین اداره کل حفاظت محیط زیست همدان و اداره کل ورزش و جوانان استان منعقد شد.

به گزارش ایلنا، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان در این مراسم توجه به مشارکت مردمی در مباحث زیست‎محیطی را یک اصل اساسی دانست و افزود: کم‎توجهی به این موضوع باعث شده امروز محیط زیست تبدیل به مسئله یک یا چند دستگاه اجرایی و یا تعداد محدودی از افراد شود.

محمدرضا محمدی از تلاش برای همگانی کردن محیط زیست سخن راند و ادامه داد: تفاهمنامه امروز یک فرصت طلایی است تا استفاده از ظرفیت‎های هیأت‌های ورزشی در ارتباط با ایجاد رابطه مسئولانه با طبیعت و ترویج آموزه‎های زیست‎محیطی را شاهد باشیم.

رسول منعم امروز در آئین انعقاد تفاهم نامه همکاری بین سازمان حفاظت محیط زبست و اداره کل ورزش و جوانان اظهار کرد: راه‌اندازی دفتر محیط زیست در وزارت ورزش و جوانان زمینه‌ای برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجرایی زیست محیطی در حیطه ورزش و جوانان است.

وی افزود: محورهای اصلی فعالیت این دفتر ورزش سبز و مشارکت دادن قهرمانان، مربیان و دست اندرکاران امر ورزش در فعالیت‌های اجتماعی و ترویجی محیط زیست است.

وی اضافه کرد: محیط زیست از جایگاه و اهمیت ویژه‌ای برای این مجموعه برخودار است و باید محیط خدادادی بدون هر گونه آسیب و گزندی به نسلهای آینده تحویل شود.

مدیرکل ورزش و جوانان همدان یکی از مهم‌ترین مولفه‌های اثر گذاری در نهادینه کردن جلوگیری از تخریب محیط زیست را اطلاع رسانی دانست.

منعم افزود: ۴۶ رشته ورزشی زیر پوشش ورزش و جوانان است که می‌توانند با ورود به مباحث زیست محیطی در حفاظت از محیط زیست پیشگام و اثرگذار باشند.

وی اضافه کرد: موضوع آموزش نحوه حفاظت از محیط زیست و اثر منفی بی‌توجهی به محیط طبیعی، برای جوامع هدف بویژه در هیاتهای ورزشی مدنظر قرار گیرد.

به گزارش ایرنا در تفاهم نامه منعقد شده بین حفاظت محیط زیست و ورزش و جوانان به مواردی از جمله رعایت ملاحظات زیست محیطی و هماهنگی قبلی در برگزاری دوره‌های آموزشی و رقابتهای ورزشی از قبیل کوهنوردی، سنگ نوردی و صخره نوری، آفرود، اختصاص بخشی از فضای ورزشگاه‌ها برای درج پیامهای آموزشی حفاظت محیط زیست، تاکید شده است.

مشارکت در زمینه تبلیغات و ارائه محصولات متناسب با حفظ محیط زیست به عنوان یادبود، هدیه، جایزه، انتخاب نمادهای محیط زیست استان برای رشته‌های ورزشی بویژه رشته‌های شاخص، شناسایی و معرفی افراد واجد شرایط از جامعه ورزش و جوانان استان به عنوان سفیران حافظ محیط زیست از دیگر بندهای این تفاهم نامه است

همچنین ضرورت همکاری در ترویج ورزش‌های مرتبط با طبیعت، ترویج شاخص‌های ورزش سبز و به کارگیری نتایج حاصله، مشارکت در برگزاری جشنواره‌ها، همایش‌ها در زمینه ورزش، جوانان و محیط زیست در این تفاهم نامه قید شده است.

محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر