کد خبر: 111986 A

چکیده: ‌ «کارگران شرط کرده‌اند زمانی ضایعات چدنی از کارخانه خارج شود و به فروش برسد که مطالباتشان پرداخت شده باشد. / کارفرما قصد داشت ضایعات چدنی را از کارخانه خارج کند و هنگامی که با ممانعت بیش از ۳۰ کارگر اخراجی کارخانه رو به رو شد از نیروی انتظامی کمک خواست که در ‌‌نهایت نیروی انتظامی نیز، حق را به کارگران داد.»

کارگران اخراجی کارخانه فولاد زاگرس از تلاش مالکان کارخانه برای خروج ضایعات چدنی برای فروش و ممانعت کارگران با حمایت نیروی انتظامی از این اقدام خبر می‌دهند.

نماینده کارگران اخراجی کارخانه ذوب آهن فولاد زاگرس در این باره به ایلنا گفت: کارفرما قصد داشت ضایعات چدنی را از کارخانه خارج کند و هنگامی که با ممانعت بیش از ۳۰ کارگر اخراجی کارخانه رو به رو شد از نیروی انتظامی کمک خواست که در ‌‌نهایت نیروی انتظامی نیز، حق را به کارگران داد.

این کارگر که نخواست نامش فاش شود با اشاره به وجود بیش از ۶ هزار تن ضایعات چدنی در کارخانه افزود: کارگران شرط کرده‌اند زمانی ضایعات چدنی از کارخانه خارج شود و به فروش برسد که مطالباتشان پرداخت شده باشد.

بنا بر گفته نماینده کارگران، این ضایعات چدنی در بازار با قیمت هر کیلو ۶۰۰ تومان به فروش می‌رسد و شرکت‌های ذوب آهن خریدارش‌اند.

وی در پایان تصریح کرد: نزدیک به دوماه است که کارگران اخراجی فولاد زاگرس به صورت دسته جمعی و در سه نوبت از کارخانه نگهبانی می‌دهند زیرا کارفرما از اردیبهشت ماه، حقوق کارگران را پرداخت نکرده است.

گفتنی است کارگران اخراجی فولاد زاگرس پیش از این نیز اعلام کرده بودند با توجه به اینکه ۲۳۵ کارگر بیکار شده با طرح شکایت در دادگاه عمومی «سریش‌آباد» خواستار پرداخت مطالبات‌شان از طریق فروش بخشی از اموال کارفرما و شرکت پیمانکاری «خوان گل» شده‌اند، کارفرما با پیش‌دستی قصد به فروش رساندن این اموال و ضایعات و قراضه‌های ارزشمند را دارد که تا به امروز با دخالت مکرر کارگران، امکانش را نیافته است.

فولاد زاگرس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر