کد خبر: 127316 A

عضو انجمن صنفی کارگران خبر داد:

چکیده: «مسئولان تامین اجتماعی وعده‌ داده‌اند که ظرف مهلتی سه ماهه با بازخوانی پرونده‌های شرکت آسفالت طوس امکان برآورده شدن این خواسته صنفی کارگران معدن چادرملو را ارزیابی کنند / به گفته مسئولان اداره کار یزد و اردکان موضوع بازگشت به کار دبیر اخراجی انجمن صنفی کارگران آسفالت طوس نیز بصورت ویژه در هیات تشخیص رسیدگی خواهد شد».

عضو انجمن صنفی کارگران پیمانی آسفالت طوس(پیمانکار نیروی انسانی معدن چادرملو) از ادامه اعتراض آرام کارگران شاغل در معدن چادرملو خبر داد.

«مسلم غنی‌زاده» درباره آخرین تصمیمان مدیران پیمان‌کاری و مسئولان شهرستان اردکان در واکنش به اعتراض کارگران که از دیروز مجددا آغاز شده است، به ایلنا گفت: در مورد درخواست کارگران مبنی بر کسر شدن حق بیمه از پاداش تولید، قرار است موضوع توسط اداره تامین اجتماعی بررسی بشود.

وی افزود: مسئولان تامین اجتماعی وعده‌ داده‌اند که ظرف مهلتی سه ماهه با بازخوانی پرونده‌های شرکت آسفالت طوس امکان برآورده شدن مطالبه افزایش حق بیمه برای برخورداری از مستمری بیشتر در هنگام بازنشستگی را ارزیابی کنند.

غنی‌زاده یادآور شد: پیش‌تر اداره تامین اجتماعی در پاسخ به استعلام کارگران اعلام کر‌ده بود که چنانچه پرداخت هرگونه پاداش بهره‌وری کارگران جنبه مستمر داشته باشد باید در محاسبه حق بیمه لحاظ شود.

وی در خصوص اصرار کارگران معدن چادرملو بر کسر شدن حق بیمه از پاداش ماهانه تولید، گفت: پاداش یاد شده بخش عمده درآمد ماهانه کارگران را تشکیل می‌دهد و کارگران می خواهند با این اقدام افزایش مستمری در دوران بازنشستگی خود را تضمین کنند.

این فعال صنفی همچنین در خصوص خواسته دیگر کارگران چادرملو مبنی بر بازگشت به کار دبیر اخراجی انجمن صنفی کارگران آسفالت طوس، گفت: در روزهای اخیر مسئولان ادارات کار یزد و اردکان با حضور در جمع کارگران و یا از طریق تماس با اعضای انجمن پیغام داده‌اند که موضوع را بصورت ویژه پیگیری خواهند کرد.

وی گفت: مسئولان ادارات کار یزد و اردکان همچنین از کارگران معترض خواسته‌اند که تا زمان اتمام این رسیدگی‌ها به فعالیت سابق خود بازگردند اما این درخواست تا این لحظه مورد قبول کارگران معدن چادرملو قرار نگرفته‌ است.

[تصاویر تجمع امروز]

کارگران یزد اعتراض کارگران معدن چادرملو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر