کد خبر: 133696 A

صبح امروز در تهران؛

چکیده: مدیریت کارخانه یکی از عوامل تجمع روز نهم دی ماه کارگران کارخانه روغن نباتی قو را رئیس تعاونی مصرف کارگران(آقای حسن معماریان) می‌داند و به همین سبب روز گذشته کارت ورود و خروج آقای معماریان برداشته شده است که این اقدام در عرف واحدهای تولیدی، اخراج تلقی می‌شود.

صبح امروز حدود ۱۰۰ نفر از کارگران کارخانه روغن نباتی قو برای دومین بار طی شش روز گذشته در اعتراض به «محقق نشدن مطالبات کارگران» و «اخراج رئیس تعاونی مصرف کارگران» در داخل این کارخانه تجمع کردند.

یکی از کارگران حاضر در این تجمع که نخواست نامش فاش شود، به ایلنا گفت: مدیریت کارخانه یکی از عوامل تجمع روز نهم دی ماه کارگران کارخانه روغن نباتی قو را رئیس تعاونی مصرف کارگران(آقای حسن معماریان) می‌داند و به همین سبب روز گذشته کارت ورود و خروج آقای معماریان برداشته شده است که این اقدام در عرف واحدهای تولیدی، اخراج تلقی می‌شود.

به گفته این فعال کارگری در کارخانه پارس قو، مدیریت کارخانه به جای پاسخ‌گویی به اعتراض کارگران با چنین برخوردهایی قصد دارد به کارگران بفهماند بعد از هر تجمع اعتراضی احتمال دارد تعدادی اخراج شوند.

او افزود: آقای معماریان هیچ نقشی بیش از سایر کارگران در شکل‌گیری تجمع اعتراضی روز نهم دی ماه نداشته است.

او در این زمینه اضافه کرد: پیشینه اختلاف مدیریت کارخانه با رئیس تعاونی مصرف کارگران(آقای معماریان) به چند ماه گذشته بر می‌گردد که کارفرما قصد تعطیل کردن فروشگاه تعاونی کارگران را داشت اما با مخالفت آقای معماریان روبرو شد، به همین دلیل کارفرما با سوء استفاده از تجمع صنفی روز نهم دی‌ماه، سعی دارد رئیس فروشگاه را عامل تجمع کارگران معرفی کند.

این کارگر در بخش دیگری از سخنان خود افزود: هیچ یک از مطالبات اصلی کارگران بعد از تجمع کارگران در روز نهم دی ماه محقق نشده و فقط حقوق آذر ماه کارگران که ۱۰ تا ۱۵ روز به تاخیر افتاده بود، اکنون پرداخت شده است.

این کارگر با بیان اینکه در حال حاضر نزدیک به ۳۰۰ نفر در کارخانه روغن نباتی قو مشغول به کارند، افزود: کاهش ناگهانی حقوق اضافه کاری و پاداش بهره‌وری، عدم بازبینی و افزایش نیافتن برخی مزایای قانونی مانند حق ناهار و ایاب و ذهاب و پرداخت مطالبات ماهیانه کارگران با ۱۰ تا ۱۵ روز تاخیر از تغییراتی است که با استقرار مدیریت جدید در این واحد تولیدی روی داده و باعثاعتراض کارگران شده است.

او در خاتمه با بیان اینکه تجمع امروز کارگران پارس قو در ساعت ۱۱ صبح با میلانجی‌گری نیروی انتظامی به پایان رسید، تاکید کرد: تا پایان تجمع امروز کارگران هیچ نشانه‌ای مبنی بر انعطاف کارفرما در مقبال مطالبات صنفی کارگران مشاهده نشده اما با این وجود کارگران در کنار سایر مطالبات صنفی، به طور جدی خواستار بازگشت به کار رئیس تعاونی مصرف(آقای معماریان) هستند و در غیر این صورت به تجمعات خود ادامه خواهند داد.

کارگران تهران اعتراض کارگران پارس قو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر