کد خبر: 136775 A

تجمع هم‌زمان با سفر روحانی به خوزستان:

چکیده: تجمع امروز کارگران به دلیل سفر رئیس جمهور به خوزستان با سایر تجمعات دو هفته اخیر متفاوت است. / کارگران پیمانی پتروشیمی رازی انتظار دارند روحانی به بندر امام نیز سفر کند و از نزدیک با مشکلات کارگران پیمانی آشنا شود.

حدود هزار نفر از کارگران پیمانی پتروشیمی رازی صبح امروز، هم‌زمان با سفر رئیس جمهور به خوزستان، برای چهارمین بار طی دو هفته اخیر در مقابل دفتر مرکزی تجمع کردند.

به گزارش ایلنا، نماینده کارگران پتروشیمی رازی در چهارمین تجمع اعتراض‌آمیزشان طی دو هفته اخیر که صبح امروز بیرون از محل کارخانه صورت گرفت، خواستار حضور «روحانی» در منطقه صنعتی بندر امام و آگاهی از مشکلات کارگران پیمانی شدند.

نماینده کارگران پتروشیمی رازی که نخواست نامش فاش شود، تجمع امروز کارگران را به دلیل سفر رئیس جمهور به خوزستان متفاوت با سایر تجمعات دو هفته اخیر خواند و گفت: کارگران پیمانی پتروشیمی رازی انتظار دارند روحانی به بندر امام نیز سفر کند و از نزدیک با مشکلات کارگران پیمانی آشنا شود.

او مطالبه کارگران را رفع تبعیض حقوق کارمندان رسمی با کارگران پیمانی خواند و گفت: بعد از تجمع حدود هزار نفر از کارگر این مجتمع در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته و تجمع روز یکشنبه(۲۲ دی ماه)، هنوز هیچ یک از مسئولان پتروشیمی پاسخگوی مطالبات کارگران نشده‌اند.

این کارگر گفت: عصر دیروز(دوشنبه ۲۳ دی) بعد از گذشت دو هفته از اعتراضات صنفی کارگران پتروشیمی، کارفرمای اصلی پتروشیمی رازی به همراه سایر نمایندگان کارفرمایی جلسه‌ای مشترک با نمایندگان کارگری برگزار کردند.

او در خصوص نتیجه مذاکرات دیروز نمایندگان کارگران پیمانی با کارفرما گفت: کارگران پیمانی از جلسه دیروز نتیجه‌ای نگرفتند و او فرصت خواست در این زمینه با اعضای هیئت مدیره پتروشیمی رازی که در کشور ترکیه زندیگی می‌کنند مذاکره کند.

کارگران خوزستان پتروشیمی رازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر