کد خبر: 199683 A

پیشنهاد اخیر مدیریت معدن و مسئولان بافق نتیجه پیگیری‌های امام جمعه بافق برای آزادی کارگران بازداشت‌شده بوده است.

خانواده‌های کارگران بازداشت شده معدن بافق از اعلام آمادگی کارفرما و مسئولان بافق برای صدور قرار کفالت برای دو نفر از کارگران بازداشت شده خبر می‌دهند.

یکی از اقوام کارگران بازداشت‌شده معدن‌بافق با اعلام این خبر به ایلنا گفت: تا این لحظه واکنش خانواده‌های بازداشت‌شده به این پیشنهاد، آزادی تمامی هشت کارگر بازداشت‌شده بوده است.

وی بابیان اینکه به نظر می‌رسد که پیشنهاد اخیر مدیریت معدن و مسئولان بافقنتیجه پیگیری‌های امام جمعه بافق برای آزادی کارگران بازداشت‌شدهبوده است، یادآور شد: پیش از این نیزبرای آزادی هشت کارگر باقیمانده پیشنهاد تامین قرار وثیقه داده شده بوداما از آنجا که خانواده‌های بازداشت‌شدگان مقصر بودن بستگان خود را باور ندارند، با این پیشنهاد مخالفت کردند.

وی افزود: به باور خانواده‌های کارگران بازداشت‌شده و سایر کارگران بافق، میان کارگران بازداشت شده با سایر کارگران معترض معدن بافق تفاوتی نیست و حتی قبول هرگونه تمایز میان بازداشت‌شدگان به معنی مقصر دانستن برخی از کارگران است.

این عضو خانواده کارگران بازداشت شده، تاکید کرد: هم اکنون تمام توجه افکار عمومی شهر بافق متوجه نماز جمعه امروز بافق است، چرا که از یکسو خانواده‌های بازداشت‌شدگان و کارگران معدن خواهان آزادی هشت کارگر بازداشتی هستند و از سوی دیگر مدیریت معدن و عواملش در صدد هستند تا بلکه با جلب رضایت خانواده‌های بازداشت‌شده به اعتصاب یازده روزه پایان دهند.

کارگران یزد کارگران معدنچی اعتراض کارگران معدن بافق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر