کد خبر: 202612 A

در فاز ۱۷ و ۱۸ پارس‌جنوبی:

«حقوق و مزایای بیش از ۱۰۰ نفر از کارگران شرکت پتروالکتریک از خرداد ماه امسال تاکنون پرداخت نشده است. / پیمانکار: کارگران حق دارند شاکی باشند چرا که آخرین پرداخت حقوق و دستمزد شرکت در اردیبهشت‌ماه بوده است.»

یکی از کارگران شرکت پیمانکاری پتروالکتریک در فاز ۱۷ و ۱۸ پارس‌جنوبی از عدم پرداخت ۳ ماه حقوق و مزایای کارگران این شرکت خبر داد.

این کارگر که نخواست نامش فاش شود، به خبرنگار ایلنا گفت: حقوق و مزایای بیش از ۱۰۰ نفر از کارگران شرکت پتروالکتریک از خرداد ماه امسال تاکنون پرداخت نشده است.

این کارگر مدعی است که حق بیمه‌ کارگران نیز به‌صورت غیرواقعی محاسبه و به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شده‌ است.

این کارگر شرکت پتروالکتریک ادامه داد: این وضعیت انگیزه کاری را در بین ما پایین آورده و خواستار مشخص شدن سریع وضعیت خود هستیم.

قول پیمانکار به کارگران
رییس هیات مدیره شرکت پتروالکتریک در این باره به ایلنا گفت: کارگران حق دارند شاکی باشند چرا که آخرین پرداخت حقوق و دستمزد شرکت در اردیبهشت‌ماه بوده است.

«مرتضی سالاری» دلیل به وجود آمدن این مشکلات را «عدم پرداخت صورت وضعیت از طرف کارفرما» اعلام کرد و ادامه داد: صورت‌وضعیت‌ها در اواخر سال۹۱ و اوایل سال ۹۲ انجام شده و از آن تاریخ هیچ تغییری نکرده است.

رییس هیات مدیره پتروالکتریک ادامه داد: تعدیل پیمانکاران دست‌چندم توسط شرکت‌ گاز و نفت پارس‌جنوبی(مادر) موجب شده تا فشار ناشی از این قضیه به تعویق حقوق و دستمزد و مشکلات بیمه‌ای کارگران منجر شود.

سالاری تشریح کرد: قرارداد پتروالکتریک در تاریخ ۲۰ / ۰۳/۹۳ با شرکت مدیریت طرح‌های صنعتی(شرکت پیمانکار طرف قرارداد) به‌اتمام رسیده است.

سالاری افزود: طی ملاقاتی که پنج‌شنبه هفته گذشته با «امامی» مدیرعامل شرکت مدیریت طرح‌های صنعتی به‌عنوان شرکت پیمانکار مادر و طرف قرارداد ما در پارس جنوبی داشتیم، وی قول تمدید قرارداد در «کمتر از یک‌ماه» را داد.

رییس هیات مدیره پتروالکتریک ادامه داد: با مساعدت وی و بدون ارائه هیچ صورت وضعیتی این شرکت توانست حقوق و مزایای کارگران را در اردیبهشت‌ماه پرداخت کند و من نیز به تمامی کارگران قول پرداخت حقوق و مزایای آن‌ها را تا پایان این ‌ماه می‌دهم.

سالاری مشکلات مطرح شده در خصوص فهرست تامین اجتماعی را نادرست خواند و اظهار داشت: پتروالکتریک هر ماه فیش حقوقی به کارگران ارائه می‌دهد و قصوری در این زمینه انجام نشده است.

کارگران نفت و پتروشیمی کارگران عسلویه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر