کد خبر: 213560 A

در واکنش به تعویق دو ماه حقوق:

«بی‌تفاوتی کارفرمای کارخانه در پرداخت مطالبات کارگران در ماهای مرداد و شهریور، کارگران را بر آن داشت تا از روش متفاوتی برای اعلام اعتراض خود به مسئولان استفاده کنند.»

۳۰۰ کارگر شاغل درکارخانه «آبگینه» در اعتراض به پرداخت نشدن دو ماه حقوق از امروز خوردن غذا در کارخانه را تحریم کردند.


یکی از کارگران شاغل در کارخانه «آبگینه» با اعلام این خبر به ایلنا گفت: بی‌تفاوتی کارفرمای کارخانه در پرداخت مطالبات کارگران در ماهای مرداد و شهریور، کارگران را بر آن داشت تا از روش متفاوتی برای اعلام اعتراض خود به مسئولان استفاده کنند.

او با بیان اینکه با وجود به تعویق افتادن حقوق کارگران، بیمه آنان نیز از شهریور ماه سال گذشته به تامین اجتماعی واریز نشده است، در ادامه افزود: با وجود اطلاع مسئولان از وضعیت کارخانه و کارگرانش، متاسفانه مشکلات ما با بی‌تفاوتی آنان همچنان ادامه دارد.

این کارگر با بیان اینکه کارگران خواستار دریافت مطالبات معوقه خود و همچنین از سر گیری فعالیت کارخانه هستند، اظهار داشت: متاسفانه کارفرما پاسخ قانع‌کنده‌ای به کارگران نمی‌دهد.

وی، با ابراز نگرانی از به خطر افتادن امنیت شغلی همکارانش گفت: این کارخانه حدود ۱۰۰ کارگر رسمی و ۲۰۰ کارگر قراردادی با سابقه دارد که وضعیت پیش آمده آنان را نگران تامین معاش و امنیت شغلی خود کرده است.

وی همچنین تصریح کرد: در حالی که حقوق کارگران حدود ۲ ماه به آنان پرداخت نشده است که این واحد مبلغ ۳ میلیارد تومان به اداره گاز، ۳۰۰ میلیون تومان به اداره برق و یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به اداره تامین اجتماعی قزوین بدهی دارد.

به گفته وی با وجود آنکه کارفرما تولید در کارخانه را متوقف کرده اما هر ماه وعده پرداخت مطالبات کارگران را می‌دهد. با این وجود چند سرمایه گذار به کارفرما پیشنهاد تامین مواد اولیه و خرید محصولات کارخانه را داده‌اند اما او توجه‌ای به این پیشنهاد‌ها نمی‌کند و کارگران و کارخانه را رها کرده است.

کارگران قزوین کارگران آبگینه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر