کد خبر: 235566 A

«قرارداد آقای محمدصادق نادری در تاریخ ۳۰ آبان ۹۳ با شرکت پیمانکاری پیشرو همت زاگرس به اتمام رسیده و به مثابه هزاران کارگر در سطح کشور که به فعالیت نامبرده نیاز نبوده کارفرمای مربوطه از تمدید قرارداد وی امتناع نموده است.»

روابط عمومی سیمان سپاهان در پی انتشارخبر اخراج نماینده کارگران پیمانی این واحد تولیدیدر ایلنا جوابیه‌ای را برای این رسانه ارسال کرده است. این جوابیه بر اساس ماده ۲۳ قانون مطبوعات در ادامه می‌آید:

۱ - شرکت سیمان سپاهان با داشتن سه خط تولید ۳۳۰۰ تنی در ردیف یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان سیمان کشور محسوب می‌شود و مدیریت این شرکت با این باور قلبی که «کارگران ما افتخار ما» صیانت از حقوق قانونی کارگر را جزو لاینفک خط مشی خود قرار داده و طی سال‌های اخیر کلیه شیوه‌های پرداخت در جهت رفاه خانواده محترم کارگران بالاخص کارگران شرکت‌های پیمانکار فرا‌تر از قانون بوده است. در همین ارتباط اعلام می‌دارد با توجه به بافت کارگری این مجموعه صنعتی و اعتقاد بر حضور فعالان عرصه کارگری و امعان نظر ایشان در پیشبرد اهداف شرکت از نظریات کلیه نمایندگان شرکت‌های پیمانکاری استفاده نموده و در همین راستا کلیه کارگران پیمانکار این شرکت دارای طرح طبقه‌بندی مشاغل بوده و مطابق جدول مزد کارکنان سیمان سپاهان تطبیق یافته‌اند و علاوه بر حقوق و مزایای تصریح شده در قرارداد خود مشمول دریافت پاداش‌های موردی به مناسبت‌های مختلف و برابر سایر کارکنان می‌باشند. ضمنا کارگران پیمانکار از دریافت پاداش ماهانه کارانه و همچنین بهره‌وری سالانه متناسب با نوع قرارداد برخوردار هستند.

۲ - در پاسخ به اخراج ۲ نفر از نمایندگان کارگران پیمانکاری معروض می‌دارد: قرارداد آقای محمدصادق نادری در تاریخ ۳۰ آبان ۹۳ با شرکت پیمانکاری پیشرو همت زاگرس به اتمام رسیده و به مثابه هزاران کارگر در سطح کشور که به فعالیت نامبرده نیاز نبوده کارفرمای مربوطه از تمدید قرارداد وی امتناع نموده است و نمایندگی وی به علت عدم تمدید قرارداد هیچ گونه مصونیتی برای مشارالیه ایجاد نمی‌نماید. ضمن آنکه نامبرده نیز جهت احقاق حق خود در مراجع ذیربط مبادرت به طرح دعوی نموده که در حال رسیدگی می‌باشد. همچنین خبر اخراج احد دیگری از نمایندگان پیمانکاری به شدت مورد تکذیب می‌باشد.

۳ - در باب خبر درج شده موضوع تبدیل وضعیت قرارداد پرسنل شرکت‌های پیمانکاری به قرارداد مستقیم اعلام می‌دارد: علیرغم اینکه وفق اعلام مراجع ذیربط قانونی شرکت سیمان سپاهان مشمول طرح تبدیل وضعیت کارگران پیمانکاری به قرارداد مستقیم نمی‌گردد اما مدیریت این شرکت جهت محقق نمودن بخشی از منویات مقام معظم رهبری در خصوص مدیریت جهادی در سال ۱۳۹۳ بر اساس اصل انتخاب داوطلبانه و حسن نیت کارفرما تلاش خود را بر آن نهاد که با متقاعد نمودن هیات مدیره شرکت نسبت به تبدیل وضعیت قرارداد کارگران پیمانکاری به قرارداد مستقیم با رعایت مقررات و آیین‌نامه‌های استخدامی سیمان سپاهان پس از انجام مراحل گزینش اقدام نماید که این مهم با ایجاد فضای نشاط در مجموعه منجر به افزایش و شکسته شدن رکورد تولید در ماه‌های اخیر گردیده است که متاسفانه به نظر می‌رسد مخالفان این دیدگاه انسانی با رسانه‌ای نمودن مسائل حاشیه‌ای و شخصی سعی بر توقف این رویداد مهم مدیریتی در سطح کشور می‌باشند.

۴ - مدیریت سیمان سپاهان بر این اعتقاد می‌باشد که تفسیر ماده ۳۸ قانون کار و مقاوله نامه‌های مربوطه در صلاحیت مراجع قانونی ذیربط بوده لذا ضمن رعایت اخلاق حرفه‌ای از اظهار نظر در این باب خودداری می‌نماید.

۵ - خبر مندرج در خصوص توافقنامه ده گانه دایر بر انعقاد قرارداد مستقیم قبل از مراحل گزینش سیاسی و اعتقادی به شدت مورد تکذیب این شرکت می‌باشد چه آنکه اجرای مفاد هر یک از بندهای توافق‌نامه لازم و ملزوم یکدیگر بوده و ارتباط تام و کامل با هم دارند که این موضوع نیز توسط مقامات ذیصلاح منطقه‌ای در حال پیگیری بوده و با برگزاری جلسات متعدد جهت بالندگی و ارتقا امنیت شغلی کارگران منطقه به طور جد دنبال می‌گردد.

۶ - شکایت این شرکت علیه تعدادی از کارگران پیمانکاری به مراجع قضایی در خصوص اعتصاب غیرقانونی و توقف خطوط بارگیری و تولید بوده که موجب ورود خسارات سنگین مادی و معنوی به این شرکت گردیده که مراتب از طریق مراجع قضایی در حال رسیدگی می‌باشد.

کارگران اصفهان سیمان سپاهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر