کد خبر: 235631 A

«۱۲۰ کارگر کارخانه بلورک که در سه شیفت کاری به ساخت بلورهای صنعتی مشغولند بابت پنج ماه مطالبات مزدی از کارفرمای خود طلبکار هستند».

کارگران کارخانه بلورک استان قزوین از ایجاد یک وقفه پنج ماهه در پرداخت شدن مطالبات مزدی خود خبر می‌دهند.

منابع کارگری ایلنا در استان قزوین با اعلام این خبر افزودند: ۱۲۰ کارگر کارخانه بلورک در سه شیفت کاری به ساخت بلورهای صنعتی مشغولند.

به گفته این کارگران کارفرمای بلورک هر چند وقت یکبار با معادل یک ماه از معوقات مزدی آن‌ها را پرداخت می‌کند اما با این حال همیشه حجم مطالبت مزدی پرداخت نشده آن‌ها تا حدود ۵ ماه برآورد می‌شود.

به ادعای کارگران بلورک قزوین این احتمال وجود دارد که بدحسابی کارفرما باعثاخلال در سوابق بیمه‌ای و تمدید دفترچه‌های تامین اجتماعی آن‌ها شده باشد.

به گفته کارگران این واحد صنعتی از سالهای آغازین دهه ۸۰ و زیر نظر بخش خصوصی در زمینه تولید بلورهای صنعتی و خانگی(شیشه چراغ خودرو و ظروف شیشه‌ای) فعالیت دارد.

در همین را بطه یکی از مدیران این واحد صنعتی با تایید تاخیر به وجود آمده، کمبود نقدینگی را دلیل اصلی به تاخیر افتادن مطالبات پنج ماه اخیر کارگران عنوان کرد.

وی افزود: از قرار معلوم به غیر از چند سال نخستین فعالیت کارخانه بلورک، کارگران این واحد صنعتی همیشه مطالبات صنفی خود را با تاخیر دریافت کرده‌اند.

این مقام آگاه در کارخانه بلورک در عین حال افزود: بوجود آنکه این واحد تولیدی در پرداخت مطالبات مزدی کارگران خود دچار یک وقفه پنج ماهه شده است تا این لحظه اقدامات مدیریت شرکت در جهتی بوده که حداقل حق بیمه کارگران باکمترین تاخیر به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز شود.

کارگران قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر