کد خبر: 253789 A

به دنبال دو روز اعتراض صنفی کارگران این واحد صنعتی؛

«به دنبال اقدام اعتراضی که هفته گذشته از سوی گروهی از کارگران کارخانه تبریز کف به پرداخت نشدن ۶ ماه مطالبات مزدی معوقه صورت گرفت؛ کارفرمای این واحد صنعتی از پرداخت شدن بخشی از مطالبات کارگران خبر داد».

به دنبال اقدام اعتراضی کههفته گذشتهاز سوی گروهی از کارگران کارخانه تبریز کف به پرداخت نشدن ۶ ماه مطالبات مزدی معوقه صورت گرفت؛ کارفرمای این واحد صنعتی از پرداخت شدن بخشی از مطالبات کارگران خبر داد.

به گزارش اخبار دریافتی ایلنا «هوشنگ فاخر» مالک و مدیر کارخانه تبریز کف گفته است که بخشی از معوقات کارگران این کارخانه به زودی و تا پایان سالجاری پرداخت می‌شود.

به گفته این مقام کارفرمایی در نشست‌هایی با نمایندگان کارگران کارخانه تبریز کف برگزار شده مقرر شده است تا پایان سالجاری مبالغی بین ۴۰ تا ۵۰ میلیون ریال به هر یک از کارگرانی که حقوق و دستمزد آن‌ها عقب افتاده پرداخت شود.

وی با بیان اینکه مشکل مالی فقط مختص این کارخانه نیست، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم تا حد مقدور و در آستانه سال جدید مشکلات مالی را حل و فصل کرده و نسبت به پرداخت به موقع حقوق کارگران اقدام کنیم.

فاخر ادامه داد: البته اعلام برخی از آمار و ارقام درباره معوقات کارگران تبریز کف درست نبوده است، اما در هر حال توافق کردیم بخشی از مطالبات را پرداخت کنیم.

اظهارات کارفرمای تبریز کف در حالی است که در روزهای سشنبه و چهارشنبه هفته گذشته(۲۸ و ۲۹ بهمن ماه) شماری از کارگران کارخانه این واحد سازنده کاشی‌های کف و دیوار در واکنش به تعویق ۶ ماه حقوق وسایرمزایای جانبی خود، در محوطه کارخانه تجمع کرده بودند.

در همین رابطه نماینده کارگران این واحد تولیدی به رسانه‌ها گفته است: تعداد زیادی از کارگران تبریز کف از سال ۹۲ بین یکصد تا ۱۶۰ میلیون ریال از بابت حقوق و مزایا طلب دارند و تاکنون اقدامی برای پرداخت این مطالبات از سوی مدیران کارخانه صورت نگرفته است.

«جواد داداش لو» اضافه کرد: از ابتدای سالجاری نیز تاکنون پنج ماه از حقوق کارگران این واحد پرداخت شده و هم اکنون که بهمن ماه در حال اتمام است، هفت ماه از حقوق و مزایای کارگران بلاتکلیف مانده و اقدامی برای پرداخت آن‌ها از جانب مدیریت کارخانه صورت نگرفته است.

وی گفت: از اول سالجاری تاکنون فقط حقوق ماه‌های فروردین، شهریور، مهر و آبان و اردیبهشت باهم برای کارگران پرداخت شده است.

به گفته داداش لو از مهر ماه امسال نیز حدود ۶۰ نفر کارگر جدید استخدام شده که حقوقی به آن‌ها پرداخت نشده است.

وی اعلام کرد: در این خصوص تاکنون نامه نگاری‌های زیادی مختلف با نهادهای مسوول در سطح استان آذربایجان شرقی صورت گرفته که متاسفانه منتج به نتیجه نشده است.

داداش لو ادامه داد: این در حالی است کارخانه به لحاظ تولید کمی و کیفی و تامین منابع مالی مشکلی نداشته و کارگران با تمام قوا برای افزایش تولیدات در سه نوبت کار می‌کنند.

کارخانه تبریز کف در شهرستان مرند و ۷۲ کیلومتری تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده و حدود ۲۰۰ تا ۲۱۰ نفر کارگر دارد.

کارگران آذربایجان شرقی کارگران تبریز کف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر