کد خبر: 257046 A

برای درخشش در فینال‌ جام اتحادیه؛

کسی فکرش را هم نمی‌کرد بازگشت هری کین به تاتنهام او را به محبوب‌ترین چهره وایت‌ هارت‌لن تبدیل کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پس از جدایی گرت بیل از تاتنهام و پیوستنش به رئال مادرید، اکثر هوادران تیم سفیدپوش لندن گمان می‌کردند، شاید سال‌ها چنین ستاره‌ای را در تیم‌شان نبینند اما بازگشت هری دوست‌داشتنی به لندن، دوباره تاتنهامی‌ها را به وجد ‌آورد تا خاطرات  حضور با زیکنان بزرگی مانند بیل، بکام، شرینگهام و کلینزمن دوباره در یاد ‌آن‌ها زنده شود.

هری 22 ساله خیلی زود با گلزنی‌های پیاپی‌اش قلب تاتنهامی‌ها را فتح کرد. اوج کار کین بدون‌شک  دربی شمال لندن بود. جایی که 2 دشمن دیرین پایتخت‌نشین کمتر از یک‌ماه پیش به مصاف هم رفتند. اوزیل دقیقه 11 توپچی‌ها را پیش انداخت اما کین دقیقه 56 و روی یک ضربه کرنر و در ریباند توپ را به قعر دروازه آرسنال فرستاد. دقیقه 86 کین کابوس توپچی‌ها را تکمیل کرد و این بار روی یک ارسال بلند با پرشی درجا و ضربه سری مهار نشدنی سنگر اوسپینا را فرو ریخت تا ونگر و شاگردانش دست خالی وایت‌هارت‌لن را ترک کنند. درخشش کین در این دیدار، او را بیش از گذشته بین هواداران محبوب کرد. هری دوست‌داشتنی، هری کبیر، همشهری کین و... هر روز لقب جدیدی از سوی هواداران برای کین ساخته می‌شد.

شماره 18 محبوب تاتنهام، پس از برتری این تیم در دربی شمال‌لندن اظهار کرد همیشه تاتنهام و هودارانش را دوست دارد. خیلی‌ها معتقد بودند این اظهارنظر بوی خداحافظی از لندن را می‌دهد و به زودی هری هم مانند ستاره‌های به یادماندنی تاتنهام، به یکی از غول‌های اروپایی می‌پیوندد. با توجه به درخشش کین در لیگ جزیره این برداشت چندان هم اشتباه نیست و شاید کین در نقل و انتقالات تابستانی با یک قرارداد خوب چمدان‌هایش را به مقصد، اسپانیا، آ‌لمان، ایتالیا، فرانسه و ... ببندد.

روزهای خوب هری و تاتنهام ادامه داشت تا یکم مارس، زمان دیدار فینال جام اتحادیه انگلستان فرا رسید. هری که فوتبالیستی احساسی هم هست دوست داشت با گلزنی در این دیدار و کسب جام اتحایه برای سفید‌های وایت‌هارت‌لن، خاطره‌ خوبی از خود برای هواداران فراوانش به جا بگذارد. او خوب می‌دانست شاید هرگز چنین فرصتی برای او و تاتنهام تکرار نشود.

هنوز دقایقی از دمیدن اتکینسون در سوت شروع مسابقه نگذشته بود که استارت انفجاری کین هواداران تاتنهام را برای دیدن گل نخست تیم‌شان نیم‌خیز کرد. هری مانند باد، یک‌تنه به قلب دفاع چلسی زد و نام‌های بزرگی مانند کیهیل، ایوانویوچ و تری را در یک صدم ثانیه غافلگیر کرد اما مدافعان چلسی با خطا او را سرنگون کردند.

گل دقیقه پایانی نیمه نخست یان تری آب سردی بر پیکر هری و یارانش بود. ستاره جوان تاتنهام در نیمه  دوم هم یک تنه جور حملات تیم‌اش را به دوش کشید. کین بارها به سوی دروازه پیترچک یورش برد اما او نمی‌توانست یک‌تنه با 11 نفر بجنگد.

آن سوی میدان دیگو کاستا، تیرخلاص را برشقیقه تاتنهام شلیک کرد اما سفیدهای لندن بازیکنی داشتند که نمی‌خواست تسلیم شود. کین باز هم میان فریادهای عجله کن هری " Hurry up Harry"      به جنگ مدافعان قلدر مورینیو رفت.

دقیقه 89 بازهم نوبت به هنرنمایی مهاجم جوان تاتنهام رسید تا یک‌تنه دفاع قهرمان 2 فصل پیش اروپا را بهم بریزد. تاتنهام در آستانه رسیدن به گل بود اما انگار تری همه تجربه‌اش را در کسری از ثانیه بکار بست و با تکلی بلند سد راه شوت ویرانگر هری شد تا نبرد جوانی و تجربه را تری کهنه‌کار ببرد.

تمام شد! اتکینسون زمانی در سوت پایان فینال اتحادیه انگلستان دمید که بیشتر هواداران تاتنهام ومبلی را ترک کرده بودند. آن‌ها که ماندند اما به پاس درخشش کین‌ جوان تمام قد ایستادند و او را تشویق کردند. شاید باران لندن، آن زمان هدیه‌ای آسمانی برای کین جوان و احساساتی بود تا کسی متوجه اشک‌هایش نشود.

 

هری کین تاتنهام هاتسپرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر