کد خبر: 258886 A

زمان کمک به پرسپولیس است؛

ایلنا: سرمربی‌پرسپولیس معتقد است فشار بازی‌های پیاپی در لیگ قهرمانان آسیا باعث تحلیل تیم‌اش شده است.

به گزارش ایلنا، حمید درخشان سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری بعد از دیدار تیم‌های پرسپولیس و تراکتورسازی از هفته بیست و دوم مسابقات لیگ برتر فوتبال (جام خلیج فارس) گفت: پیش از هر چیز به تراکتورسازی تبریک می‌گویم. بازی از نظر من کیفیت خوبی نداشت، به دلیل اینکه بازی سنگینی در تاشکند انجام داده بودیم و بازیکنان سنگین بودند و به همین دلیل تغییراتی در زمین دادم.

وی افزود: نفرات جایگزین خیلی کیفیت بالایی نداشتند اما در مجموع بازی خوبی بود. انتظارات من از این بازی بیشتر بود اما آمدن مسافت زیاد و بازی سنگینی که داشتیم مزید بر علت شد.

درخشان با تاکید براینکه داوران گاهی تحت تاثیر جو ورزشگاه قرار می‌گیرند ادامه داد: باید حرفه‌ای‌تر فکر کنیم اما در مجموع بازی دلچسبی نبود. فوتبال گاهی قسمتش این است اما امیدوارم روند رو به جلوی ما بهتر شود. اشتباهات فنی و فردی در تیم ما امروز زیاد بود و در خط دفاع، هافبک و حمله اشتباهاتی داشتیم اما به هر حال از بازیکنانم تشکر می‌کنم که زحمت کشیدند و دویدند هرچند که خستگی و فشار زیاد باعث شد تا اشتباه کنیم و این اشتباه باعث باخت ما شد.

سرمربی پرسپولیس اضافه کرد: وقتی خستگی بازیکنان زیاد می‌شود، تمرکز بازیکنان از دست می‌رود و اتفاقاتی می‌افتد ولی داور روی اعصاب بازیکنان ما بود و این خستگی زیاد باعث شد تا مسائلی در زمین بازی رخ دهد و بازیکنان از حالت طبیعی خارج شوند اما با قاطعیت می‌گویم که اولویت بازیکنان من اخلاق‌مداری است و مطمئنم در آینده دیگر از این اتفاق‌ها رخ نمی‌دهد. این خستگی‌ها گاهی باعث می‌شود بازیکن دست به کاری بزند که البته درست نیست و امیدوارم دیگر چنین اتفاق‌هایی رخ ندهد.

حمید درخشان در ادامه گفت: ما بالغ بر 10 هزار کیلومتر در رفت و آمد هستیم. به این صورت که به ازبکستان رفتیم و سپس به تهران برگشتیم و حالا به تبریز آمدیم و باید به تهران برگردیم و باز هم باید به مسجد سلیمان برویم و دوباره به تهران بیاییم و سپس در نهایت باید راهی ریاض شویم آن هم در حالی که این مسائل واقعا ما را از پا می‌اندازد و باید در نظر بگیریم که پرسپولیس نماینده ایران است و نباید اینقدر به این تیم فشار وارد شود.

وی درباره آینده پرسپولیس در لیگ برتر، اظهار کرد: اگر می‌خواهند پرسپولیس با کیفیت‌تر بازی کند نباید اینقدر روی ما فشار باشد. ما باید 21 اسفند هم در مسجد سلیمان به میدان برویم که بعد مسافت زیادی دارد و باید بگویم که ما برای ریکاوری نیاز به زمان داریم و دیدید که امروز بعد از یک بازی سنگین مقابل بنیادکار آن شادابی همیشگی را نداشتیم و برای اینکه به بازیکنان فشار نیاید تغییراتی دادیم.

وی افزود: ادامه این روند برای ما مشکل‌ساز خواهد بود و ادامه این روند در عملکرد ما تاثیر منفی خواهد گذاشت و از سازمان لیگ این سؤال را می‌پرسم که چطور برای یک بازی تدارکاتی تیم امید چهار هفته لیگ عقب می‌افتد اما برای پرسپولیس این شرایط رخ نمی‌دهد؟ جالب اینجاست که همه این موضوع را به گردن هم می‌اندازند و می‌گویند باید باشگاه نفت مسجدسلیمان بپذیرد مگر نه اینکه سازمان لیگ متولی و برگزار کننده لیگ برتر است؟ باید به نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا کمک شود و امیدوارم مسئولان محترم به این موضوع توجه کنند. امروز نمونه این فشار را دیدیم و بعد بازی سنگین مقابل بنیادکار بازیکنانم شادابی لازم را نداشتند و شاید در بازی با نفت مسجدسلیمان هم این اتفاق رخ دهد و آنوقت در بازی با النصر این موضوع به ما صدمه خواهد زد و امیدوارم مسئولان محترم توجه ویژه‌ای به پرسپولیس و حتی سایر نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا داشته باشند و وقتی که می‌گویند می‌خواهیم به پرسپولیس کمک کنیم الان زمان کمک کردن است و امیدوارم دوستان این مسئله را مدنظر داشته باشند و به ما کمک کنند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص تشویق هواداران تیم تراکتورسازی در این بازی خاطرنشان کرد: من خودم هم به آذری بودنم افتخار می‌کنم و این هواداران تراکتورسازی مایه افتخار هستند که نوع تشویق کردن آنها با همه هواداران سراسر ایران فرق می‌کند و آنها تیم‌شان را دوست دارند و این موضوع مایه مباهات است که با این حرارت تیم‌شان را تشویق می‌کنند و شاید بتوانم بگویم بالای 60-70 درصد انرژی تیم تراکتورسازی به دلیل تشویق‌های این هواداران بود که به تراکتورسازی انرژی داد و آنها از این انرژی استفاده کردند.

درخشان در مورد اینکه گفته بود از نحوه بازی تیمش در این بازی راضی نیست، گفت: ‌اینکه گفتم بازی خوبی نبود منظورم به تیم خودم بود چراکه ما فراز و نشیب زیاد داشتیم و زمانی که من پرسپولیس را تحویل گرفتم این تیم 7-8 مصدوم داشت و الان هم مهدی طارمی، محمد عباس‌زاده و حمیدرضا علی‌عسگری را مصدوم و رضا نورمحمدی را محروم‌اند و به همین دلیل فراز و نشیب‌های زیادی در پرسپولیس داریم.

وی درباره درگیری‌های درون زمین گفت: این درگیری‌ها در فوتبال پیش می‌آید اما داور باید این صحنه‌ها را کنترل می‌کرد که البته همانطور که گفتم داور تحت تاثیر جو ورزشگاه قرار گرفته بود و نتوانست بازی را کنترل کند. فوتبال  ورزشی فیزیکی است و از این برخوردها در فوتبال زیاد پیش می‌آید اما داور باید این صحنه‌ها را کنترل می‌کرد که البته دیر به صحنه‌ها می‌رسید و این نظر من است اما به هر حال اتفاق خاصی نیفتاد و از این اتفاقات در فوتبال زیاد رخ می‌دهد ولی رسیدن داور مسابقه به صحنه‌ها مهم است که از واجبات یک بازی است اما داور تا می‌خواست به صحنه‌ها برسد خود بازیکنان درگیر را جدا می‌کردند و به نظرم داور باید کنترل بیشتری بر روی بازی می‌کرد.

پرسپولیس حمید درخشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر