کد خبر: 259600 A

خراسان‌ مهد کبدی ایران محسوب می‌شود؛

مربی بین المللی کبدی گفت: ایران از جایگاه خوبی در ورزش کبدی جهان برخوردار است.

به گزارش ایلنا، رامبیر سینگ‌کوکر که برای تدریس در کلاس داوری و مربیگری کبدی در مشهد حضور داشت، اظهار کرد: کبدی‌ایران در حال‌حاضر همطراز با کبدی کشورهای هند و پاکستان قرار گرفته است.

وی افزود: با برگزاری بیش از پیش مسابقات داخلی و بین‌المللی در ایران و کسب تجربه از سوی کبدی‌کاران ایرانی، دور از دسترس نخواهد بود تا این کشور در آینده‌ای نه چندان دور به عنوان ابرقدرت جهان مطرح شود.

این مربی بین‌المللی اظهار داشت: در استان خراسان‌رضوی که مهد کبدی ایران محسوب می‌شود ظرفیت‌های والایی نهفته است که می‌تواند افتخارات زیادی را در عرصه‌های بین‌المللی در میان کشورهای صاحب‌نام کسب کند.

کوکر با اشاره به برگزاری کلاس پیشرفته ارتقای داوری و مربیگری در خراسان‌رضوی اظهار داشت: در این کلاس‌ها آخرین قوانین بین المللی ورزش‌کبدی، قواعد بازی و تکنیک‌های مهم را به مربیان، داوران و ورزشکاران خراسانی آموزش دادیم.

37 مربی و 31 داور از خراسان‌رضوی، روزهای 17 تا 19 اسفندماه در کلاس‌های پیشرفته ارتقای داوری و مربیگری درجه‌های 1، 2 و 3 شرکت کردند.

از سوابق رامبیر سینگ‌کوکر می‌توان به مربیگری در تیم‌های ملی کبدی جوانان هندوستان و تیم پاتنا در لیگ ستارگان کبدی دنیا(پرو کبدی) اشاره کرد.

استان خراسان ایران بازی پاکستان پرو جهان مشهد هندوستان هند کبدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر